Real, Barcelona i Juventus wykluczone z Ligi Mistrzów? Ceferin: Oczywiście, że to możliwe

- Oczywiście, że to możliwe - odpowiada prezydent UEFA Aleksander Ceferin na pytanie, czy Real Madryt, Juventus i FC Barcelona mogą zostać wykluczone z europejskich rozgrywek za pomysł utworzenia Superligi.

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus to jedyne kluby, które nie wycofały się z pomysłu założenia Superligi, czyli własnych rozgrywek, które miały być konkurencją dla tych organizowanych przez UEFA. Pozostali giganci europejskiego futbolu, którzy wchodzi w skład pierwotnych założycieli, szybko porzucili projekt pod presją właśnie europejskiej federacji, kibiców, czy dziennikarzy. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Ceferin o konsekwencjach dla Realu, FC Barcelony i Juventusu za Superligę: "Możliwe jest ukaranie każdego klubu"

UEFA zapowiadała wyciągnięcie konsekwencji i faktycznie, sprawa trafiła ostatecznie na salę sądową. Madrycki sąd pierwotnie wstrzymał nałożenie sankcji na Real, FC Barcelonę i Juventus. W ostatnich tygodniach sędzia Sofía Gil García przyjęła jednak apelację UEFA od tej decyzji, co oznacza, że federacja może znowu wszcząć postępowanie wobec wymienionych drużyn. 

Grzegorz KrychowiakOkoński radzi Krychowiakowi: Powinien na dłużej zagościć w Grecji

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W rozmowie z "L'Equipe" o aktualny status sprawy zapytany został prezydent UEFA Aleksander Ceferin. Dziennikarze dociekali, dlaczego Real Madryt, FC Barcelona i Juventus nie zostały dotychczas ukarane, choć orzeczenie sądu na to pozwala. - Po pierwsze, od decyzji zawsze można się odwołać. Kiedy ten proces się skończy, będziemy mogli działać - odpowiedział Ceferin. Padło także konkretne pytanie o Real Madryt, najbardziej utytułowany europejski klub. Czy UEFA faktycznie może wyrzucić zespół, który być może za kilka tygodni zdobędzie 14. puchar Ligi Mistrzów.

- Możliwe jest ukaranie każdego klubu - znów krótko skwitował prezydent UEFA. - Zasady są takie same dla wszystkich. Gdybym komentował wszystko, co codziennie mówią ludzie... Skarżą się też, że UEFA zarabia miliardy, gdy 93,5% środków idzie do klubów. Jak to wytłumaczyć, gdy nikt nie słucha? Wierz mi lub nie, ale wszystkie kluby są traktowane tak samo: czy są z mojej ojczyzny Słowenii, czy są wielkimi nazwami w europejskim futbolu - dodał. 

Zatem, czy możliwe jest, że Real, FC Barcelona i Juventus zostaną wykluczone z europejskich rozgrywek? - Oczywiście, że to możliwe. Jednak będzie musiał o tym zdecydować Komitet Dyscyplinarny, który jest niezależnym organem - zakończył temat Aleksander Ceferin. 

Neymar i Jessy MoulinBramkarz prowokował Neymara. Po meczu opowiedział o swoich "sztuczkach"

Więcej o: