Benzema dogonił Lewandowskiego w tabeli wszech czasów. I jeszcze może go przebić

Karim Benzema, napastnik Realu Madryt, dzięki bramce z Manchesterem City wyrównał znakomity wynik strzelecki Roberta Lewandowskiego z sezonu 2019/2020 i dogonił też Polaka w klasyfikacji wszech czasów Ligi Mistrzów. Francuz wciąż ma też szansę na pobicie rekordu całych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Karim Benzema w tym sezonie błyszczy w Lidze Mistrzów i La Lidze. W środowy wieczór zdobył piętnastą bramkę w Champions League i pewnie prowadzi wśród najskuteczniejszych strzelców, wyprzedzając o dwa gole Roberta Lewandowskiego. Francuz w trzeciej minucie dogrywki wykorzystał rzut karny, który został podyktowany właśnie po faulu na nim.

Spain Soccer Champions League"Nigdy nie lekceważ Realu". Eksperci zachwyceni półfinałem Ligi Mistrzów

Karim Benzema jak Robert Lewandowski

Dzięki temu trafieniu Karim Benzema dogonił Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji wszech czasów Ligi Mistrzów. Obaj mają po 86 bramek. Francuz wyrównał również osiągnięcie Lewandowskiego z sezonu 2019/2020. W tamtych rozgrywkach polski napastnik również miał 15 goli. Francuz może oczywiście ten dorobek jeszcze poprawić i wyrównać lub pobić rekord Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w sezonie 2013/2014 strzelił siedemnaście bramek.

Karim Benzema wyrównał za to już inny historyczny wynik Cristiano Ronaldo. Francuz w fazie pucharowej tego sezonu zdobył dziesięć goli. Tyle samo trafień miał Portugalczyk w sezonie 2016/2017, również grając w Realu Madryt.

To jednak nie koniec. Siedem goli Benzemy przeciwko angielskim drużynom (cztery z Chelsea i trzy z Manchesterem City) w tym sezonie to najlepszy wynik w historii rozgrywek. Żadnemu zawodnikowi nie udała się ta sztuka.

Benzema awansował również na drugie miejsce (wyprzedził Roberta Lewandowskiego) pod względem trafień w półfinałach Ligi Mistrzów. Ma ich już osiem. Więcej bramek zdobył tylko Cristiano Ronaldo - trzynaście.

Kibice Eintrachtu Frankfurt zaatakowali fanów West Hamu. Jedna osoba rannaKibice Eintrachtu Frankfurt zaatakowali fanów West Hamu. Jedna osoba ranna

Real Madryt dzięki wygranej z Manchesterem City 3:1 (dwa gole zdobył Rodrygo w 90. i 91. minucie) awansował do finału Ligi Mistrzów. 28 maja w Paryżu zmierzy się z Liverpoolem.