"Nigdy nie lekceważ Realu". Eksperci zachwyceni półfinałem Ligi Mistrzów

Real Madryt po raz kolejny w tej edycji Ligi Mistrzów odwrócił losy spotkania i awansował do finału rozgrywek. Zawodnicy Carlo Ancelottiego pokonali Manchester City 3:1 (w dwumeczu 6:5). Eksperci są zachwyceni niezwykłym wyjściem z opresji hiszpańskiej drużyny. "Czaił się, balansował bez błysku, nagle puk, puk i jest. Nigdy nie lekceważ Realu" - czytamy.

Piłkarze nieco zawiedli kibiców w pierwszej połowie spotkania. Mimo wyrównanej rywalizacji nie padła ani jedna bramka. Real Madryt oddał zaledwie trzy strzały, w tym wszystkie niecelne. W tej statystyce lepiej wypadł Manchester City, który czterokrotnie posłał piłkę w światło bramki. Jednak druga odsłona spotkania przyniosła całkowity zwrot akcji.

Pierwszy gol padł w 73. minucie meczu. Bernardo Silva podał piłkę w pole karne do Mahreza, który uderzeniem w bliższy róg nie dał szans Courtois. Mimo niekorzystnego wyniku drużyna Ancelottiego nie poddała się i szukała swojej okazji. Ta nadarzyła się w 90. minucie. Po świetnym zgraniu Benzemy, Rodrygo uprzedził Edersona i zdobył bramkę. Dwie minuty później Carvajal dośrodkował w pole karne do Rodrygo, który uderzeniem głową skierował piłkę wprost w światło bramki, doprowadzając do dogrywki. Po pięciu minutach kolejnej części spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Realu Madryt, który pewnie wykorzystał Karim Benzema. Ostatecznie podopieczni Carlo Ancelottiego zwyciężyli 3:1 (6:5 w dwumeczu) i awansowali do finału Ligi Mistrzów.

Odpadnięcie Villarrealu dało awans do Ligi Mistrzów Szachtarowi DonieckOdpadnięcie Villarrealu dało awans do Ligi Mistrzów Szachtarowi Donieck

"Nigdy nie lekceważ Realu". Eksperci zachwyceni zwrotem akcji w meczu półfinałowym

"Real w tym meczu, jak Pippo Inzaghi w najlepszym wydaniu. Czaił się, balansował bez błysku, nagle puk, puk i jest. Nigdy nie lekceważ Realu" - napisał dziennikarz TVP Sport, Piotr Szczygiełło.

"Jeśli dwumecze półfinałów Ligi Mistrzów mają jakikolwiek sens, to właśnie dzięki takim meczom! Real i City stworzyli ISTNY SPEKTAKL - długo nie będzie takiej 1/2 finału #UCL" - pisze Maciej Walasek, dziennikarz Radia Zet.

"Obłęd. Ta ich droga (o ile dojadą!) do finału Ligi Mistrzów, te wszystkie gonitwy w tym sezonie to jest najlepsze, co piłka klubowa widziała. Peak emocji" - stwierdził tuż przed dogrywką Filip Kapica, dziennikarz Eleven Sports.

"Real Madryt do 90. minuty bez celnego strzału. Ładuje dwie w doliczonym czasie gry. I dopiero się zaczyna zabawa. No są niemożliwi!" - skwitował Dominik Piechota, dziennikarz newonce.sport.

"Galaktyczna droga do finału. 1. Mądrość Ancelottiego („Nerwowość przed meczem duża, ale spada mi w trakcie meczu"). 2. Mentalność zespołu. 3. Giganci Benzema i Modrić ważni, ale Camavinga i Rodrygo odegrali wielkie role - na miarę #ChampionsLeague" - ocenił Roman Kołtoń, dziennikarz prawdafutbolu.pl.

"Z PSG: 0:2 w dwumeczu i 30 minut do końca. Z Chelsea: 0:3 w rewanżu do 80. minuty. Z City: 0:2 w dwumeczu do 90. minuty. Real nie zna hasła „poddać się". Najbardziej waleczny zespół na świecie" - pisze Samuel Szczygielski z meczyki.pl.

"Real "Potrzymaj mi piwo" Madryt" - zażartował Michał Gutka, dziennikarz newonce.sport.

"Mili państwo, nie próbujcie tego zrozumieć. Bo tego nie da się zrozumieć. Real i Liga Mistrzów to związek nie z tego świata" - podkreślił Jakub Kręcidło, dziennikarz Canal+ Sport

"Nie ma obecnie mentalnie mocniejszej drużyny niż @realmadrid" - pisze Maciej Sawicki, prezes zarządu Kanału Sportowego.

"Nie będzie chyba przesady w stwierdzeniu, że Real wygrał dwumecz, w którym przez 180 minut był słabszy" - ocenia Maciej Łuczak z meczyki.pl.

"Liga Mistrzów jest przepięknym zjawiskiem. A droga Realu nie mieści się w głowie" - pisze Sebastian Chabiniak, dziennikarz Eleven Sports.

"Real Madryt obrońcami moralności" - skwitował Krzysztof Rot, dziennikarz Eleven Sports.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Real dokonał niemożliwego. Odwrócił losy awansu do finału LM golami po 90. minucie meczuReal dokonał niemożliwego. Odwrócił losy awansu do finału LM golami po 90. minucie meczu