Benzema już przed Lewandowskim. Oto klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów

Karim Benzema się nie zatrzymuje. Francuz zdobył kolejne dwie bramki i jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem obecnej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów. Napastnik Realu Madryt wyprzedził w tej klasyfikacji Roberta Lewandowskiego.

W emocjonującym pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów Manchester City pokonał Real Madryt 4:3. Dwie bramki dla hiszpańskiej ekipy zdobył Karim Benzema i dzięki temu wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców obecnej edycji Ligi Mistrzów, wyprzedzając Roberta Lewandowskiego.

Wielki Benzema dał nadzieję Realowi. I dogonił Lewandowskiego [WIDEO]Wielki Benzema dał nadzieję Realowi. I dogonił Lewandowskiego [WIDEO]

Karim Benzema znów zachwyca w Lidze Mistrzów. Kolejne trafienia Francuza

Francuski napastnik zdobył pierwszą bramkę w 33. minucie starcia. Ferland Mendy dograł piłkę w pole karne, a Benzema pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Gracz Realu Madryt drugie trafienie dołożył w końcówce spotkania.

W 81. minucie Aymeric Laporte zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia zdecydował się odgwizdać rzut karny. Do wykonania "jedenastki" podszedł Benzema i nie pomylił się, trafiając do bramki strzeżonej przez Edersona.

Benzema po raz kolejny przypomniał o swojej skuteczności w rozgrywkach Ligi Mistrzów i obecnie jest liderem klasyfikacji strzeleckiej rozgrywek z 14 trafieniami na swoim koncie. Francuz wyprzedził w ten sposób Roberta Lewandowskiego, który po odpadnięciu Bayernu z LM, nie będzie miał już szansy na poprawienie strzeleckiego dorobku.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sneijder i LewandowskiLewandowski czy Benzema? Sneijder woli Francuza i wyjaśnia dlaczego

Bramki francuskiego atakującego mogą mieć również duży wpływ na tegoroczną nagrodę Złotej Piłki. Benzema jest bowiem jednym z faworytów do wygranej, a jak typują zagraniczne media, dobra postawa w Lidze Mistrzów zdecydowania przybliży go do wygranej.