Już nie Lewandowski. Zdobywca Złotej Piłki wskazuje Benzemę

Jean-Pierre Papin, zdobywca Złotej Piłki w 1991 roku, zabrał głos ws. tegorocznej edycji plebiscytu organizowanego przez "France Football". Legendarny napastnik w przeszłości wiele razy wyrażał swoje uznanie dla Roberta Lewandowskiego, jednak tym razem jako faworyta wskazał Karima Benzemę. - Jest dla mnie najlepszym napastnikiem na świecie - ocenił w rozmowie z "Europe 1".

Jean-Pierre Papin w przeszłości wielokrotnie wychwalał Roberta Lewandowskiego. Legendarny napastnik wyraził swoje wsparcie dla Polaka, chociażby przed rozstrzygnięciem plebiscytu Złotej Piłki w 2021 roku.

Zobacz wideo "Boruc był pierwszym polskim sportowym celebrytą. To była bardzo trudna rola"

- Dałbym Złotą Piłkę Lewandowskiemu! Nie jestem w jury, natomiast gdybym był, to oddałbym głos na Roberta! Choćby dlatego, że z wszystkich wielkich piłkarzy to właśnie on w ostatnich latach najlepiej potrafi utrzymać formę na bardzo wysokim poziomie - mówił wówczas. Wcześniej w 2019 roku mówił wprost, że "Lewy" jest najlepszym zawodnikiem świata.

Karim BenzemaBenzema już najlepszy na świecie. Krok przed Lewandowskim. Tajemnica opatrunku

Dla kogo Złota Piłka w 2022 roku? Papin wskazał swojego faworyta

Lewandowski wciąż utrzymuje wysoką dyspozycję, raz za razem trafiając do siatki rywali. Polakowi wyrósł jednak rywal w walce o nagrody indywidualne dla najlepszych piłkarzy. Ostatnie tygodnie bezsprzecznie należą do Karima Benzemy.

Francuz jest główną postacią w drużynie Realu Madryt. To dzięki jego trafieniom hiszpański zespół jest o krok od półfinału Ligi Mistrzów. Benzema najpierw ustrzelił hat tricka w starciu PSG, potem powtórzył ten wyczyn w meczu z Chelsea.

Znakomita postawa 34-latka sprawiła, że Jean-Pierre Papin nie wymienia już Lewandowskiego jako faworyta w kontekście plebiscytu organizowanego przez "France Football". Legendarny napastnik, który w 1991 roku sam zdobył Złotą Piłkę, obecnie opowiada się za Benzemą. W rozmowie z "Europe 1" przekonuje, że snajper Realu przeżywa najlepszy okres w swojej karierze.

Karim BenzemaPopis Benzemy w Lidze Mistrzów. Lewandowski przyćmiony. Tak wygląda klasyfikacja strzelców

- Karim jest dla mnie najlepszym napastnikiem na świecie. W ciągu kilku miesięcy osiągnął poziom, na jakim nigdy wcześniej nie grał. Jest mocniejszy w wielu aspektach - ocenił 58-latek.

Papin: Wielkim marzeniem Karima Benzemy jest Złota Piłka. Myślę, że teraz jest na prowadzeniu

Papin jest pod wrażeniem tego, jak Benzema dba o swoje ciało i jak podnosi swoje umiejętności. - Sam przyznał, że nauczył się rozwijać swoje mięśnie. Teraz może lepiej grać głową. Ciągle się uczy. Jeśli chcesz pozostać w futbolu tak długo, jak to możliwe, to ciało musi przetrwać. Karim to rozumie - zaznaczył. I dodał po chwili, rozwiewając wątpliwości: - Wielkim marzeniem Karima jest Złota Piłka. Myślę, że teraz jest na prowadzeniu - zakończył.

Więcej o: