Bezczelni jak Rosjanie. Stracili finał Ligi Mistrzów. Oto ich odpowiedź

Decyzją UEFA finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Sankt Petersburgu, a w Paryżu, co było konsekwencją inwazji zbrojnej na Ukrainę. Rosyjski Komitet Organizacyjny oczekuje w związku z tym wypłaty odszkodowania od europejskich władz piłkarskich.

Finałowe spotkanie Ligi Mistrzów zaplanowano na 28 maja. Pierwotnie miało ono się odbyć w Sankt Petersburgu na Gazprom Arena. Podczas obrad Komitetu Wykonawczego UEFA 25 lutego podjęto decyzję, że ostatni mecz tegorocznej edycji turnieju zostanie jednak rozegrany w podparyskim Saint-Denis na Stade de France.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Trening reprezentacji PolskiRobert Lewandowski został w hotelu. Lekarz reprezentacji Polski ujawnia

Rosjanie chcą odszkodowania

Dyrektor komitetu organizacyjnego finału LM Aleksiej Sorokin powiedział, że rosyjska strona oczekuje odszkodowania. - Zwrot poniesionych wydatków nie jest procesem jednoetapowym. Nie mamy wątpliwości, że wszystkie zobowiązania zostaną spełnione, ale nie jest łatwo wszystko dokładnie obliczyć. Przekazaliśmy wszystkie niezbędne informacje do UEFA - mówił.

Sorokin nie wskazał konkretnej kwoty, jakiej domaga się rosyjska federacja w związku z poniesionymi wydatkami na organizację planowanego finału Ligi Mistrzów. Zaznaczył jednak, iż ma nadzieję, że cała sprawa wyjaśni się jeszcze w kwietniu.

Gazprom Arena częstym miejscem ważnych meczów

We wrześniu 2019 roku podjęto decyzję, że finał Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22 zostanie zorganizowany w Sankt Petersburgu. Gazprom Arena miała być gospodarzem decydującego spotkania już rok wcześniej, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa UEFA była zmuszona przełożyć wcześniej zaplanowane mecze.

Hiszpanie nazwali Garetha Bale'a Hiszpanie nazwali Garetha Bale'a "pasożytem". Odpowiedział

Gazprom Arena została otwarta w 2017 roku i może pomieścić 68 tysięcy widzów. Na obiekcie tym rozegrano między innymi siedem meczów mistrzostw świata w 2018 roku. Latem ubiegłego roku z kolei na stadionie odbyło się siedem spotkań mistrzostw Europy.

Więcej o: