Ujawnili raport sędziego po meczu PSG - Real. "Zablokowali drzwi". UEFA reaguje

Jak informuje BBC, Danny Makkelie, który sędziował starcie PSG z Realem (1:3), napisał w swoim raporcie, że "Al-Khelaifi i Leonardo zablokowali drzwi do szatni dla sędziów". Teraz wydział dyscyplinarny UEFA zbada sytuację.

PSG miało walczyć o triumf w Lidze Mistrzów, ale odpadło już w 1/8 finału. I znowu przegrało w zawstydzającym stylu. Zespół Mauricio Pochettino nie dał rady, mimo że pierwszy mecz wygrał 1:0, a w rewanżu do przerwy prowadził w takim samym stosunku. O awansie Realu zdecydował jednak hat-trick Karima Benzemy. "PSG pozwoliło sobie wydrzeć niemal pewny awans. To kolejna hiszpańska katastrofa dla klubu, który pięć lat temu odpadł z FC Barceloną po porażce 1:6 w rewanżu. Ta drużyna kolejny raz padła też pod względem mentalnym" - czytamy w największym francuskim dzienniku sportowym "L'Equipe". Po ostatnim gwizdku zrobiło się gorąco.

"Al-Khelaifi i Leonardo zablokowali drzwi do szatni dla sędziów"

Nasser Al-Khelaifi, prezes PSG, wpadł w szał. Podobno Katarczyk zszedł do podziemi Santiago Bernabeu, gdzie znajduje się m.in. pokój sędziów. Prezes PSG miał krzyczeć i uderzać pięściami w napotkane przedmioty. "Zabiję cię" - miał usłyszeć jeden z pracowników Realu, gdy Al-Khelaifi szukał sędziego.

Wiele wskazuje, że znalazł arbitra. I że nie był sam, tylko z dyrektorem sportowym - Leonardo. Tak przynajmniej wynika z relacji Danny'ego Makkelie, sędziego środowego spotkania. Jak informuje BBC, holenderski arbiter napisał w swoim raporcie, że "Al-Khelaifi i Leonardo zablokowali drzwi do szatni dla sędziów". Teraz organ dyscyplinarny UEFA weźmie pod lupę całą sytuację i przyjrzy się "niewłaściwemu zachowaniu zawodników i urzędników".

Rozrabiać mieli także piłkarze. "Marca" twierdzi, że w szatni PSG doszło do dużej sprzeczki między Gianluigim Donnarummą a Neymarem. Brazylijczyk jednak zaprzecza awanturze.