Szok w Paryżu! Messi fatalnie pudłuje z rzutu karnego w hicie z Realem [WIDEO]

Leo Messi nie będzie dobrze wspominał sytuacji z 61. minuty wtorkowego meczu Ligi Mistrzów. Argentyńczyk miał świetną okazję, aby wyprowadzić Paris Saint-Germain na prowadzenie, ale nie był w stanie pokonać Thibauta Courtoisa. W ostatnich sekundach meczu zrobił to Kylian Mbappe. PSG wygrało z Realem Madryt 1:0.

W 1/8 finału Ligi Mistrzów zobaczyliśmy hitowe starcie. Paris Saint-Germain - a więc finalista rozgrywek z 2020 roku - zmierzył się z Realem Madryt - rekordzistą pod względem wygranych trofeów Ligi Mistrzów. Od początku spotkania PSG cisnęło Real Madryt, ale gospodarzom brakowało wykończenia. Doskonałą sytuację do objęcia prowadzanie miał w 61. minucie Messi, ale fatalnie wykonał rzut karny, a Courtois świetnie przeczytał zamiary Argentyńczyka.

Leo Messi traci idealną szansę. Courtois lepszy w hicie Ligi Mistrzów

Od początku spotkania drużyną zdecydowanie lepszą było PSG. Do zdobycia gola brakowało tylko dokładnego wykończenia. Wydawało się, że gol dla gospodarzy jest kwestią czasu. I tak doskonałą szansę mieli po kwadransie drugiej połowy.  W 60. minucie Dani Carvajal sfaulował w polu karnym Kyliana Mbappe. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Do rzutu karnego podszedł Leo Messi. Argentyńczyk wielokrotnie mierzył się z piłkarzami Realu Madryt jeszcze w czasach gry w Barcelonie i wielokrotnie miał sposób na ich bramkarza. Jednak nie tym razem. 34-latek oddał słaby strzał i fatalnie przestrzelił. Thibaut Courtois bez większych problemów obronił jego uderzenie.

Belg uratował swój zespół w tej sytuacji, ale nie był w stanie zatrzymać Kyliana Mbappe w ostatniej minucie spotkania. Francuz otrzymał świetne podanie od Neymara, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 72. minucie, wbiegł w pole karne, minął dwóch zawodników i w ostatniej akcji meczu posłał piłkę między nogami Courtoisa.

Rafał Trzaskowski i mer Kijowa WItalij Kliczko na konferencji w Kijowie.Rafał Trzaskowski spotkał się z Witalijem Kliczką. "Bardzo ważny sygnał"

Spotkanie zakończyło się wygraną PSG 1:0. To jedno z dwóch spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drugim wtorkowym meczu Manchester City pokonał Sporting Lizbona 5:0.