Milowy krok Roberta Lewandowskiego. Pękła setka w Lidze Mistrzów

Bayern Monachium wygrał 3:0 z FC Barceloną w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów po bramkach Thomasa Muellera, Leroya Sane oraz Jamala Musiali. Przy pierwszej z nich asystował Robert Lewandowski, który tym samym był zaangażowany już przy 100 golach w Lidze Mistrzów.

Bayern Monachium jeszcze przed rewanżowym meczem z FC Barceloną był pewny awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna wygrał wszystkie pięć spotkań w rozgrywkach grupowych. W pierwszym meczu przeciwko Dumie Katalonii Bayern wygrał 3:0, a dwa gole wówczas strzelił Robert Lewandowski, co przypomniały oficjalne profile Bawarczyków w mediach społecznościowych.

Robert Lewandowski z asystą w rewanżu z Barceloną, miał udział w 100 golach w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski wybiegł w podstawowym składzie Bayernu Monachium na mecz z FC Barceloną w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec wyprowadzili pierwszą groźną akcję w 34. minucie. Robert Lewandowski wpadł w pole karne i zabawił się z Gerardem Pique, a potem dograł piłkę do Thomasa Muellera, który uderzył głową. Ronald Araujo starał się wybić piłkę, ale na jego nieszczęście ona już przekroczyła linię bramkową. Dziewięć minut później pięknym uderzeniem prowadzenie podwyższył Leroy Sane, a w 62. minucie na 3:0 strzelił Jamal Musiala.

Profil "Bayern & Germany" na Twitterze zauważył, że Robert Lewandowski tym samym miał już udział przy 100 golach na poziomie Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Polski łącznie zdobył 82 bramki (z czego 64 dla Bayernu Monachium oraz 18 dla Borussii Dortmund) oraz zanotował 18 asyst. "Najlepszy napastnik w tym wieku" - pisze jeden z kibiców na Twitterze. "I potrzebował do tego tylko 103 spotkań. Co za kapitalne statystyki" - dodaje inny z fanów.

Robert Lewandowski obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów z dziewięcioma golami. Jedno trafienie więcej od reprezentanta Polski ma Sebastian Haller z Ajaksu Amsterdam, który zdobył bramkę w ostatnim meczu fazy grupowej przeciwko Sportingowi Lizbona.