Robert Lewandowski zatańczył z Pique lepiej niż Shakira! La zabawa. Co za asysta [WIDEO]

Robert Lewandowski zachwyca nawet wtedy, gdy nie strzela goli! Polak zatańczył w polu karnym z Gerardem Pique i zaliczył fenomenalną asystę przy golu Thomasa Muellera.

W środę pewny awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium mierzył się z FC Barceloną. Przy wygranej Benfiki w meczu z Dynamem Kijów (a ta wygrała 2:0) zespół Xaviego musiał wygrać z mistrzami Niemiec na Allianz Arenie. Ostatecznie lepszy okazał się Bayern, który pewnie wygrał 3:0.

Bayern pewnie prowadzi z Barceloną. Fenomenalna asysta Lewandowskiego do Muellera

Ekipa Nagelsmanna nie pozostawiła złudzeń rywalami i szybko zdominowała spotkanie. Od początku bardzo dobrze układała się współpraca pomiędzy Robertem Lewandowskim a Thomasem Muellerem, którzy szukali zagrań do siebie w większości ofensywnych akcji. Zwykle to Niemiec asystuje przy bramkach Lewandowskiego, ale tym razem sytuacja się odwróciła.

Russia Soccer Champions LeagueChelsea ograła Juventus 4:0, a potem wszystko zepsuła! Dramat w 94. minucie

W 34. minucie Leroy Sane zagrał prostopadłą piłkę do Polaka, który w trudnej sytuacji zachował spokój i zamiast strzelać z ostrego kąta, "zatańczył" z Gerardem Pique. Napastnik oszukał rywala kilkoma sprytnymi zwodami, a później zagrał piłkę na głowę Thomasa Muellera. Niemiec nie miał żadnych problemów, aby zamienić mierzone zagranie na gola.

Środowa asysta ma dla Lewandowskiego szczególne znaczenie, gdyż oznacza, że Polak brał udział już przy 100 bramkach w Lidze Mistrzów. Większość z nich to strzelone gole (82), ale 33-latek ma na koncie także 18 asyst w prestiżowych rozgrywkach.

W końcówce drugiej połowie Leroy Sane podwyższył prowadzenie po pięknym strzale z dystansu, a w drugiej części trafienie dołożył Jamal Musiala. Relację z tego meczu można przeczytać w TYM MIEJSCU >>>