Oficjalnie: Mecz Ligi Mistrzów decydujący o awansie przełożony

Mecz Atalanty Bergamo z Villarrealem w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów został przełożony z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych - informuje UEFA w oficjalnym komunikacie. Spotkanie ma zostać rozegrane w czwartek 9 grudnia.

Jak dotąd nie są znane wszystkie rozstrzygnięcia w grupie F Ligi Mistrzów. Pewny awansu do fazy pucharowej rozgrywek był już Manchester United, który na koniec zmagań grupowych grał z Young Boys Berno. Mecz Atalanty Bergamo z Villarrealem miał wyłonić drugą drużynę, która zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po piątej kolejce drugie miejsce w tabeli zajmuje Villarreal z siedmioma punktami, a Włosi mają punkt mniej.

Zobacz wideo "Gdyby Lewandowski grał w tym klubie, miałby co najmniej jedną Złotą Piłkę"

UEFA informuje: mecz Atalanty z Villarrealem przełożony. Zostanie rozegrany w czwartek

Kilkadziesiąt minut przed meczem Atalanty Bergamo z Villarrealem pojawiły się informacje, że spotkanie zostanie rozpoczęte z 20-minutowym opóźnieniem. Jak informowała Cristina Bea z hiszpańskiej telewizji Movistar, delegat UEFA sprawdzał, jak pomarańczowa piłka będzie widoczna na zaśnieżonym boisku klubu z Lombardii. O 21:22 UEFA, czyli europejska federacja piłkarska, opublikowała oficjalny komunikat ws. meczu Atalanty z Villarrealem.

"Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, sędzia wraz z delegatem UEFA zdecydowali o przełożeniu meczu pomiędzy Atalantą a Villarrealem. W odpowiednim czasie pojawi się ogłoszenie o zmianie daty i godziny rozegrania spotkania" - czytamy. Więcej informacji podaje oficjalny profil Atalanty Bergamo na Twitterze. "Mecz zostanie rozegrany w czwartek 9 grudnia o godzinie ustalonej przez UEFĘ" - piszą Włosi. UEFA ostatecznie ustaliła, że spotkanie rozpocznie się o 19:00 (choć początkowo mecz miał zacząć się o 16:30).

Atalanta Bergamo potrzebuje zwycięstwa, żeby wywalczyć awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Z kolei drużynie prowadzonej przez Unaia Emery'ego wystarczy remis, aby cieszyć się grą w fazie pucharowej. Pierwsze miejsce w grupie zajął Manchester United, a ostatnie Young Boys Berno. Mecz między tymi drużynami zakończył się remisem 1:1.

Więcej o: