Policja na meczu Dynamo - Bayern. Kamery tego nie pokazały, ale do internetu trafiło

Bayern Monachium w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał na wyjeździe 2:1 Dynamo Kijów. W pewnym momencie spotkania arbiter musiał zatrzymać grę za sprawą półnagiego kibica, który wybiegł na murawę. W pogoń za nim ruszyli ochroniarze, a ponadto interweniowała policja.

Mistrzowie Niemiec już przed starciem z mistrzem Ukrainy byli pewni awansu do 1/8 finału, ale mimo to Julian Nagelsmann wystawił możliwie najsilniejszy skład.

Kolejny niebotyczny rekord Lewandowskiego. Nie dokonał tego niktKolejny niebotyczny rekord Lewandowskiego. Nie dokonał tego nikt

Bayern wygrywa, Lewandowski znowu zachwyca

Goście wyszli na prowadzenie już w 14. minucie. Kolejnego gola w Lidze Mistrzów strzelił Robert Lewandowski, który popisał się cudowną przewrotką. Na trzy minuty przed przerwą Bayern Monachium podwyższył na 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Kingsley Coman.

Gospodarze w pierwszej połowie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, ale w drugiej części zaczęli momentami nawet dominować nam drużyną z Bawarii. Efektem tego była bramka Denysa Harmasza w 70. minucie. Na nic więcej gości nie było już jednak stać, dzięki czemu mistrzowie Niemiec wygrali to spotkanie 2:1.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Kibic wbiegł na murawę

Wydarzenia na stadionie w Kijowie dotyczyły nie tylko kwestii czysto piłkarskich. W pewnym momencie spotkanie musiało zostać przerwane, bowiem na murawie pojawił się półnagi kibic. Po chwili na boisko wbiegli ochroniarze, którzy niedługo później go zatrzymali, jednak nie był to koniec zamieszania.

Portal abendzeitung-muenchen.de poinformował, że do ochroniarzy i zatrzymanego kibica doskoczyli inni fani. Sytuacja zrobiła się mocno napięta i doprowadziła do tego, że konieczna była interwencja policji.

Niemcy określili Roberta Lewandowskiego jednym słowem. Zachwyt po golu PolakaNiemcy określili Roberta Lewandowskiego jednym słowem. Zachwyt po golu Polaka

Dzięki zwycięstwu Bayern Monachium z kompletem punktów zdecydowanie prowadzi w tabeli grupy E. Dynamo Kijów zajmuje z kolei ostatnie miejsce z zaledwie jednym "oczkiem" na koncie. W ostatniej kolejce fazy grupowej Bawarczycy zagrają u siebie z FC Barceloną, zaś Ukraińcy na wyjeździe z Benficą Lizbona.