Nieprawdopodobne! Robert Lewandowski pobił kolejny rekord Gerda Muellera

Bayern Monachium pokonał Benficę Lizbona 5:2 w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski, który dzięki temu pobił kolejny rekord Gerda Muellera. Chodzi o liczbę bramek zdobytych dla Bayernu w Lidze Mistrzów.

Niezwykle emocjonujące było wtorkowe spotkanie na Allianz Arenie w Monachium. Bayern pokonał ostatecznie Benfikę Lizbona 5:2, ale po raz kolejny gościom nie można odmówić bardzo otwartej gry i prób podjęcia walki z trudnym przeciwnikiem. Podobnie wyglądało spotkanie dwa tygodnie temu, które jednak zakończyło się zwycięstwem Bawarczyków 4:0.

Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera. Później jeszcze go poprawił

O dziwo pierwsi we wtorkowym spotkaniu bramkę zdobyli goście, ale trafienie Lucasa Verissimo zostało anulowane. Niedługo później jednak wynik otworzył Robert Lewandowski, a zaledwie sześć minut później na 2:0 podwyższył Serge Gnabry. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Morato, ale w doliczonym czasie gry mogło być już 3:1. Polski napastnik nie wykorzystał jednak karnego.

Robert Lewandowski celebrates scoring his side's first goal. Bayern Monachium - Benfica LizbonaRobert Lewandowski lepszy od Messiego i Ronaldo! Kosmiczny wynik w Lidze Mistrzów

W 49. minucie Bayernowi udało się już podwyższyć wynik dzięki Leroyowi Sane, ale najważniejsze wydarzyło się chwilę później. Robert Lewandowski zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i dzięki niej pobił kolejny rekord Gerda Muellera. Tym razem chodzi o bramki zdobyte dla Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów, których legendarny Niemiec miał 62 (wtedy jeszcze w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych). Polak natomiast trafiając na 4:1, zdobył swoją 63 bramkę dla Bawarczyków w tych rozgrywkach.

Robert Lewandowski nie trafił rzutu karnego w meczu Ligi Mistrzów przeciwko BenficeTak Lewandowski pomylił się z karnego! Pierwsza taka sytuacja w karierze [WIDEO]

W 74. minucie Darwin Nunez zdobył jeszcze drugą bramkę dla Benfiki, ale w samej końcówce odpowiedział na nią po raz kolejny Lewandowski, który jeszcze poprawił swój rekord, kompletując hat-tricka. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 5:2, dzięki czemu Bayern zapewnił sobie awans do 1/8 finału.