Kosmiczny Lewandowski w Lidze Mistrzów! Kanonada w meczu Bayernu

Benfica dzielnie walczyła, ale to nie wystarczyło! W Monachium Bayern wygrał 5:2, a Robert Lewandowski zdobył hat-tricka i pobił kolejny rekord.

Jest już coraz mniej rekordów, których Robert Lewandowski jeszcze nie pobił. W 26. minucie Polak celnym strzałem głową wykończył dobrą wrzutkę Kingsleya Comana i tym samym wyrównał rekord Gerda Muellera. Obaj w barwach Bayernu strzelili w Lidze Mistrzów po 62 gole. Ale wróćmy do meczu. Lewandowski strzelił na 1:0, choć piłka wcześniej też przekroczyła linię bramkową.

Hubert IdasiakIdasiak trafił z małej wioski do Napoli. "Całe życie odmawiasz przyjścia na osiemnastkę kumpli"

Mało brakowało, a Lucas Verissimo byłby pierwszym piłkarzem w tej edycji LM, który pokonałby Manuela Neuera. Sędzia Szymon Marciniak nie uznał jednak bramki, ponieważ asystujący Pizzi był na pozycji spalonej.

Lewandowski do gola dołożył asystę. Polak przytomnie wypatrzył Serge Gnabry'ego, który popisał się efektowną piętką. W 38. minucie gola kontaktowego strzelił Felipe Morato. Mogło być i 3:1, ale Lewandowski zmarnował jedenastkę, strzelając w bramkarza. To jego pierwszy zmarnowany karny w LM, a drugi w tym roku kalendarzowym, licząc wszystkie rozgrywki.

David De Gea popełnił błąd przy golu dla AtalantyCo on zrobił?! Koszmarna pomyłka Davida De Gei w Lidze Mistrzów. Dramat

Więcej o sporcie przeczytasz na portalu gazeta.pl

Tuż po zmianie stron było już 3:1, gdy pięknym strzałem z półwoleja popisał się Leroy Sane. Po godzinie gry padła czwarta bramka dla gospodarzy. Wzorowy kontratak Bayernu został zakończony piękną podcinką Lewandowskiego nad bramkarzem.

Polskie kluby zaklejają logo Nord Stream 2Polacy zaklejali logo, ale gigant panoszy się na salonach. "Pogwałcamy wartości"

Na kwadrans przed końcem piłkę na połowie gości stracił Marcel Sabitzer, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Zespół z Lizbony przeprowadził zabójczy kontratak zakończony bramką Darwina Nuneza. To nie byla ostatnia bramka w tym meczu.

Lewandowski z hat-trickiem

W 84. minucie RL9 skompletował hat-tricka. Polak ponownie przelobował bramkarza i ustalił wynik na 5:2. Żaden inny piłkarz w historii LM nie zdobył tylu bramek w stu występach. Tylu, czyli 81. Polak stał się też samodzielnym rekordzistą Bayernu pod względem goli w LM - 64. Pozostałe strzelał w koszulce Borussii Dortmund.

Bawarczycy zdecydowanie przeważali, bo utrzymywali się częściej przy piłce (65 procent do 35) i oddali aż 24 strzały, ale Benfika dzielnie walczyła. Goście zanotowali siedem strzałów, groźni byli szczególnie po stałych fragmentach gry i kontratakach.

Liga Mistrzów. Grupa E - tabela:

Bayern awansował do fazy pucharowej, bo ma 12 punktów po czterech meczach. Benfica jest trzecia - 4 pkt. Wiceliderem jest Barcelona (6 pkt), która ograła 1:0 Dynamo Kijów. Ukraińcy mają jeden punkt.