Tak Lewandowski pomylił się z karnego! Pierwsza taka sytuacja w karierze [WIDEO]

Odiseas Wlachodimos obronił rzut karny Roberta Lewandowskiego tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania Bayernu Monachium z Benfiką. To pierwszy obroniony strzał z jedenastu metrów Polaka w jego meczach w Lidze Mistrzów.

Lewandowski z Benfiką rozgrywa swoje setne spotkanie w rozgrywkach Ligi Mistrzów w karierze. Polak dobrze rozpoczął mecz - był aktywny i strzelił gola dla Bayernu na 1:0 po asyście Kingsleya Comana w 26. minucie.

Lewandowski strzelił gola, ale potem przy rzucie karnym uderzył jak nie on!

Bayern podwyższył prowadzenie sześć minut później za sprawą Serge'a Gnabry'ego po podaniu Lewandowskiego, który do bramki dołożył zatem także asystę. Benfika w 38. minucie zdobyła jednak gola na 1:2 dzięki trafieniu Morato.

LewandowskiTak Robert Lewandowski wyrównywał rekord Muellera! Kapitalny występ w LM

Lewandowski miał jeszcze jedną szansę na wpisanie się na listę strzelców w pierwszej połowie meczu w Monachium. Przy strzale jednego z zawodników Bayernu ręką zagrał obrońca Benfiki, Lucas Verissimo. Sędziujący spotkanie Szymon Marciniak najpierw wskazał na rzut rożny, ale po analizie VAR uznał, że Bayernowi należy się rzut karny.

Do piłki podszedł Lewandowski, ale jego uderzenie w środek bramki obronił grecki bramkarz Benfiki, Odiseas Wlachodimos. Tym samym pierwsza połowa meczu Bayernu z Benfiką skończyła się wynikiem 2:1 dla mistrzów Niemiec. Za to w całym meczu było 5:2 dla monachijczyków. Po przerwie trafiali jeszcze dwukrotnie Lewandowski i raz Leroy Sane dla Bayernu, a do tego Darwin Nunez dla Benfiki. Bayern dzięki tej wygranej wraz z Juventusem awansował już do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

David De Gea popełnił błąd przy golu dla AtalantyCo on zrobił?! Koszmarna pomyłka Davida De Gei w Lidze Mistrzów. Dramat

Lewandowski z pierwszym obronionym karnym w Lidze Mistrzów. Przez 270 dni je wykorzystywał

Dla Lewandowskiego to pierwszy obroniony przez bramkarza lub nietrafiony rzut karny w historii jego stu występów w Lidze Mistrzów. W karierze miał jeszcze pięć pomyłek z jedenastego metra. Ostatnia to interwencja Rune Jarsteina w meczu Bundesligi Bayernu przeciwko Herthcie, kiedy Bayern wygrał 1:0 po golu Kingsleya Comana.

Od tego czasu minęło dokładnie 270 dni. Do obronionego rzutu karnego z Benfiką Lewandowski strzelił siedem rzutów karnych z rzędu. Łącznie w całej swojej karierze ma 65 goli z rzutów karnych.

Robert Lewandowski może dziś pobić kolejny rekord Gerda Muellera. To niesamowite!Robert Lewandowski może dziś pobić kolejny rekord Gerda Muellera. To niesamowite!

Jak podała Opta, Lewandowski to także pierwszy zawodnik od ośmiu lat, który w jednym meczu Ligi Mistrzów zdobył bramkę, asystował i nie strzelił rzutu karnego. Ostatnim był Diego Costa w spotkaniu Atletico Madryt przeciwko Austrii Wiedeń. Ostatecznie Bayern Monachium pokonał Benfikę 5:2.