Tak Lewandowski zdobył nieprawidłowego gola! VAR uratował Benfikę [WIDEO]

Bayern Monachium remisuje bezbramkowo z Benfiką Lizbona po pierwszej połowie meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec mogli prowadzić po bramce Roberta Lewandowskiego, ale kapitan reprezentacji Polski zagrał piłkę ręką.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Bayern Monachium udanie rozpoczął zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna najpierw pokonał 3:0 Barcelonę, a potem wygrał 5:0 z Dynamem Kijów. Robert Lewandowski zdobył cztery bramki w obu spotkaniach, dzięki czemu znalazł się w czołówce klasyfikacji strzelców LM. Nagelsmann z powodu kiepskiego samopoczucia nie pojechał z drużyną na stadion, o czym poinformowały portugalskie media.

Robert Lewandowski strzelił gola, ale VAR dopatrzył się zagrania ręką

Bayern Monachium miał zdecydowaną przewagę nad Benfiką w pierwszych minutach spotkania, a Robert Lewandowski mógł szybko otworzyć wynik meczu. Polak otrzymał piłkę od Kingsleya Comana w siódmej minucie, ale Odysseas Vlachodimos odbił jego strzał z piątego metra. Później stan rywalizacji się wyrównał, a w 32. minucie Manuel Neuer zanotował świetną interwencję przy strzale Darwina Nuneza.

W 43. minucie Kingsley Coman dośrodkował piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Robert Lewandowski znalazł się przed defensorami rywali i pokonał greckiego bramkarza. Kapitan reprezentacji Polski jednak zagrał piłkę ręką i po interwencji systemu VAR trafienie ostatecznie nie zostało uznane. Ostatecznie wynik nie zmienił się do końca pierwszej części spotkania.

Mecz Bayernu Monachium z Benfiką Lizbona można oglądać w TVP 1, TVP Sport, Polsacie Sport Premium 1 i na stronach internetowych sport.tvp.pl oraz polsatboxgo.pl. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.