Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Brytyjskie media zachwycone Cristiano Ronaldo. "Wszyscy wiedzą, co ten gol oznacza"

Cristiano Ronaldo po raz kolejny pokazał, że uwielbia grać w Lidze Mistrzów. Portugalczyk zapewnił zwycięstwo Manchesterowi United nad Villarrealem w doliczonym czasie gry. Jego trafienie zachwyciło brytyjskie media.

Przez większą część spotkania pomiędzy finalistami poprzedniej edycji Ligi Europy nic nie zapowiadało tego, że Manchester United może odnieść zwycięstwo. Villarreal stworzył sobie więcej klarownych sytuacji bramkowych i z obrazu gry wynikało, że to właśnie hiszpański zespół nieco bardziej zasłużył na wygraną.

Tak włoskie media oceniły Wojciecha Szczęsnego po hicie LM. Przełomowy momentTak włoskie media oceniły Wojciecha Szczęsnego po hicie LM. Przełomowy moment

Manchester wygrywa w dramatycznych okolicznościach

Większa aktywność gości pod bramką rywala została nagrodzona w 53. minucie. Arnaut Danjuma zagrał piłkę w pole karne, a tam Paco Alcacer dołożył stopę i pokonał Davida de Geę. Po straconym golu gospodarze nieco "otrzeźwieli", czego efektem była ładna bramka Alexa Tellesa w 60. minucie.

Wiele wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem 1:1. W doliczonym czasie gry dał jednak o sobie znać Cristiano Ronaldo. W polu karnym Jesse Lingard delikatnie odegrał piłkę w stronę Portugalczyka, a także z dość ostrego kąta pokonał bezradnie interweniującego Geronimo Rulliego.

Media zachwycone Cristiano Ronaldo. "Wszystko odwrócił"

Brytyjskie media były zachwycone zwycięstwem "Czerwonych Diabłów". Część dzienników uznała również, że gol Cristiano Ronaldo uratował Ole Gunnara Solskjaera. "Wiedział, jak wielki był to gol. Jego zespół przegrywał, ale zagrał do końca i dopiął swego. Zawsze jest jeszcze jedna szansa, jeśli chodzi o United i Ronaldo ją wykorzystał" - pisze "The Sun".

"Daily Mail" napisał z kolei, że choć Villarreal dominował przez cały mecz, obecność Cristiano Ronaldo była nieodzowna. "Po prostu musiał to być znowu on... Znowu to zrobił. Po to go kupili. Przez 94 minuty stali na straconej pozycji, ale CR7 wszystko odwrócił" - pisze dziennik.

BBC z kolei skupiło się nie tylko na Portugalczyku, ale także kibicach. "Wszystko wyglądało na remis po kolejnym rozczarowującym występie United. Ronaldo jednak uratował "Czerwone Diabły". Pozostali na stadionie długo po zakończeniu meczu, śpiewając swojemu powracającemu bohaterowi "Viva Ronaldo" - pisze dziennik.

LucescuKamery pokazały reakcję trenera rywali po golu Lewandowskiego. "Bezcenne"

Po zwycięstwie 2:1 Manchester United z dorobkiem trzech punktów przesunął się na trzecie miejsce w tabeli grupy F Ligi Mistrzów. Prowadzi Atalanta z czterema punktami przez Young Boys (trzy punkty). Tabelę zamyka Villarreal z jednym punktem w dwóch meczach.