Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Tak mocny Lewandowski jeszcze nie był. Polak pobił swój rekord

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Polak strzelił dwa gole w meczu z Dynamem Kijów i ma już na koncie cztery trafienia w dwóch meczach Ligi Mistrzów. To dla niego najlepszy start w historii jego występów w elitarnych rozgrywkach.

Robert Lewandowski prezentuje się fenomenalnie w pierwszych kolejkach Ligi Mistrzów. W środę Polak strzelił dwa gole, a jego Bayern wygrał 5:0 z Dynamem Kijów i pewnie przewodzi w tabeli E. Poza nim do siatki mistrzów Ukrainy trafiali Serge Gnabry, Leroy Sane oraz Eric Choupo-Moting.

Lewandowski znowu z dubletem. Najlepszy start w historii

W 12. minucie spotkania Lewandowski otworzył wynik spotkania z rzutu karnego. Drugą bramkę dołożył jeszcze w pierwszej połowie, kiedy to w 27. minucie wykorzystał prostopadłe podanie Thomasa Muellera i pewnie pokonał bramkarza Dynama. Dla Lewandowskiego były to 40. i 41. trafienie w barwach Bayernu w tym roku oraz trzecie i czwarte w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W pierwszej kolejce Bawarczycy wygrali 3:0 z Barceloną, a Lewandowski strzelił dwa gole.

Robert Lewandowski strzela gola w meczu Bayern MOnachium - Dynamo Kijów w Lidze Mistrzów. Źródło: TwitterDwa gole Lewandowskiego! Polak wiceliderem klasyfikacji strzelców LM!

Polak jeszcze nigdy wcześniej tak udanie nie rozpoczął rozgrywek Ligi Mistrzów. W przeszłości po dwóch meczach najwięcej miał na koncie trzy trafienie. Było tak dwukrotnie, w sezonach 2015/2016 i 2019/2020. Dobra forma na starcie rozgrywek dwa lata temu pomogła mu zwyciężyć w klasyfikacji strzelców, gdyż zakończył wtedy rozgrywki z 15 trafieniami w 10 meczach. Co ciekawe, cztery gole w dwóch meczach nie dają mu pierwszego miejsca w klasyfikacji strzelców tegorocznej edycji LM. Przed Polakiem jest Sebastien Haller z Ajaksu Amsterdam, który ma już pięć bramek na koncie.

Kosmiczne statystyki Lewandowskiego. Polak miażdży konkurencję!Kosmiczne statystyki Lewandowskiego. Polak miażdży konkurencję!

Lewandowski ma w tym roku do rozegrania jeszcze cztery mecze fazy grupowej LM. W kolejnej kolejce Bayern zmierzy się z Benficą. To jedna z jego ulubionych europejskich drużyn, gdyż w czterech meczach z Portugalczykami ma na koncie trzy trafienia. Później Bayern czekają mecze rewanżowe.