Benzema pobił historyczny rekord Ligi Mistrzów. Lewandowski może zazdrościć

Karim Benzema strzelił gola, ale jego Real Madryt niespodziewanie przegrał 1:2 z Sheriffem Tyraspol. Dla Francuza to 72. trafienie w Lidze Mistrzów, dzięki czemu zbliżył się do Roberta Lewandowski w klasyfikacji strzelców wszechczasów. Benzema został także pierwszym graczem, który strzelił gola w 17. edycjach Ligi Mistrzów.

We wtorek doszło do jednej z największych sensacji w historii Ligi Mistrzów. Real Madryt przegrał 1:2 z Sheriffem Tyraspol. Wynik otworzyli goście za sprawą wypożyczonego z Legii Jasura Jakszibojewa. W 65. minucie Real wyrównał po golu Karima Benzemy, ale w 90. minucie Luksemburczyk Sebastien Thill  pięknym strzałem z dystansu dał zwycięstwo gościom.

Najlepsi strzelcy w historii Ligi Mistrzów. Benzema goni Lewandowskiego

Choć niespodziewany wynik przysłonił inne wydarzenia w tym spotkaniu, to na wyróżnienie zasługuje trafienie Karima Beznemy z rzutu karnego. Było to 72. gol Francuza w rozgrywkach Ligi Mistrzów, dzięki czemu wyprzedził Raula Gonzaleza (71 goli) w zestawieniu najlepszych strzelców w historii elitarnych rozgrywek.

Jasur JakszibojewPiłkarz Legii zszokował świat. Śmiali się z niego w Radomiu i Giżycku. Teraz on może się śmiać

Napastnik Realu ma w tym momencie zaledwie trzy bramki mniej od Roberta Lewandowskiego (75 bramek), który zajmuje trzecie miejsce. Polak będzie miał szansę uciec Benzemie już w środę, gdyż jego Bayern Monachium zmierzy się z Dynamem Kijów u siebie. W tym momencie Lewandowski musi przede wszystkim oglądać się za siebie, gdyż będący przed nim w tym zestawieniu zawodnicy, czyli Leo Messi oraz Cristiano Ronaldo wydają się być poza jego zasięgiem.

Oschła reakcja mołdawskich mediów po historycznej wygranej Sheriffa. Oschła reakcja mołdawskich mediów po historycznej wygranej Sheriffa. "Nie do pomyślenia"

Karim Benzema pobił kosmiczny rekord Ligi Mistrzów

Trafienie Benzemy przejdzie do historii również jednak z innego powodu. Francuz został pierwszym w historii graczem, który strzelił gola w 17 różnych edycjach Ligi Mistrzów. Pierwszą bramkę w LM zdobył już w swoim debiucie, kiedy to w grudniu 2005 roku Olympique Lyon wygrał 2:1 z Rosenborga Trondheim. Co ciekawe, był to dla niego jedyny występ w tamtej edycji elitarnych rozgrywek.  Kilka minut później jego wyczyn wyrównał Leo Messi, który strzelił gola dla PSG w meczu z Manchesterem City. Bezpośrednio za nim w tym zestawieniu są Ryan Giggs, Cristiano Ronaldo, którzy trafiali w 16 edycjach Ligi Mistrzów.