Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Piłkarz wypożyczony z Legii zaszokował Real Madryt! Najbardziej nieoczekiwany gol

To jeden z najbardziej nieoczekiwanych goli fazy grupowej Ligi Mistrzów! Real Madryt przegrał na własnym stadionie 1:2 ze Sheriffem Tyraspol, a pierwszego gola strzelił Jasur Jakszibojew, były piłkarz Legii Warszawa, który jeszcze w sierpniu grał w III lidze polskiej!

Już sam awans Sheriffa Tyraspol do Ligi Mistrzów był olbrzymią sensacją: mistrz Mołdawii w drodze do fazy grupowej wyeliminował m.in. faworyzowane Crvenę Zvezdę (1:1 i 1:0) oraz Dinamo Zagrzeb (3:0 i 0:0). Jakby tego było mało, Sheriff w debiucie w LM ograł Szachtar Donieck 2:0, ale ekipie Jurija Wernyduba nadal mało: w drugiej kolejce zaszokowała Real Madryt, bo już gol jest dużym osiągnięciem dla Sheriffa.

Jakszibojew miesiąc temu grał w rezerwach Legii z Mamrami Giżycko i Bronią Radom. Teraz strzela gola na Bernabeu

W roli głównej wystąpił Jasur Jakszibojew, który może być znany polskim kibicom z Legii Warszawa - bo napisanie, że znany jest z występów, byłoby już sporym nadużyciem. Rozegrał zaledwie jeden mecz i 11 minut w pierwszej drużynie, a jeszcze pod koniec sierpnia grał w trzecioligowych rezerwach Legii: rozegrał 75 minut z Mamrami Giżycko (4:0) i 45 minut z Bronią Radom (3:1), nie strzelając goli, ani nie zaliczając asysty. I wtedy jeszcze nie mógł się spodziewać, że za chwilę przejdzie do Sheriffa Tyraspol, w połowie września zadebiutuje w Lidze Mistrzów, a pod koniec miesiąca strzeli gola Realowi Madryt na Santiago Bernabeu.

Wojciech SzczęsnyTrener Juventusu podjął decyzję ws. Szczęsnego przed hitem LM

W 25. minucie Cristiano dośrodkował piłkę z lewego skrzydła, a Jakszibojew zgubił obrońców ekipy Carlo Ancelottiego i ładnym strzałem w długi róg pokonał Thibauta Courtoisa, po czym zdawał się nie wierzyć w to, że strzelił gola na Bernabeu - z radości padł na kolana i skrył twarz w dłoniach, a wtedy podbiegli do niego koledzy cieszący się z niespodziewanego gola.

To szósty mecz Jakszibojewa w Sheriffie i drugi gol (dołożył do tego asystę). W pięciu dotychczasowych meczach spędził na boisku 267 minut. Przez mistrzów Mołdawii został wypożyczony z Legii na rok. W 64. minucie wynik spotkania Realu z Sheriffem wyrównał Karim Benzema, pewnie wykorzystując rzut karny - ale w 90. minucie cudownym uderzeniem sprzed pola karnego sensacyjne zwycięstwo mistrzowi Mołdawii dał Sebastien Thill!

W rozegranym wcześniej spotkaniu tej grupy Szachtar Donieck zremisował z Interem Mediolan 0:0, co oznacza, że obie ekipy mają po jednym punkcie: Real Madryt ma trzy punkty, a Sheriff Tyraspol jest liderem z kompletem sześciu punktów! W następnej kolejce ekipa Wernyduba pojedzie do Mediolanu na mecz z Interem, a Szachtar Donieck podejmie Real Madryt.