Najlepszy strzelec Ligi Mistrzów znów zachwyca! Pierwszy w historii

Szachtar Donieck zremisował z Interem Mediolan 0:0, a Ajax Amsterdam pokonał Besiktas Stambuł 2:0 w pierwszych wtorkowych meczach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów! Na uwagę zasługuje wyczyn napastnika Ajaksu Sebastiena Hallera, który w dwóch pierwszych spotkaniach tegorocznej edycji zdobył aż pięć bramek!

Dla Szachtara i Interu rozgrywany w Kijowie mecz był niezwykle istotny. Wszystko dlatego, że zespół z Doniecka w pierwszym spotkaniu nieoczekiwanie przegrał z Sheriffem Tyraspol 0:2, a Inter mimo przewagi i dobrych sytuacji uległ na własnym stadionie Realowi Madryt 0:1, tracąc decydującego gola w 90. minucie gry.

Od początku spotkania w stolicy Ukrainy widać było przewagę Interu, który ponownie był jednak bardzo nieskuteczny. W pierwszej części spotkania Nicolo Barella trafił w poprzeczkę, a Edin Dzeko spudłował w idealnej okazji, będąc ustawionym trzy metry od bramki gospodarzy.

Druga połowa stała pod znakiem nieskutecznych ataków Szachtara, które w samej końcówce mogły się na gospodarzach zemścić. Wicemistrzów Ukrainy uratował jednak Andrij Piatow, który obronił uderzenia Joaquina Correi i Stefana de Vrija, dzięki czemu mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Lewandowski musi gonić czołówkę. Zaskakujący lider klasyfikacji strzelców LMLewandowski musi gonić czołówkę. Zaskakujący lider klasyfikacji strzelców LM

Ajax znów wygrał, rekord Hallera

Kolejne pewne zwycięstwo w tym sezonie odniósł Ajax Amsterdam. Piłkarze Erika ten Haga, którzy od przegranego aż 0:4 Superpucharu Holandii z PSV Eindhoven w kolejnych ośmiu meczach zaliczyli siedem zwycięstw i jeden remis, strzelając przy tym kosmiczną liczbę 35 goli, tym razem pokonali na własnym stadionie mocno osłabiony Besiktas Stambuł 2:0.

Jednego z goli dla gospodarzy strzelił w tym spotkaniu Sebastian Haller. Francuski napastnik został pierwszym piłkarzem, który w dwóch pierwszych kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów zdobył pięć bramek. Drugie, a chronologiczne pierwsze trafienie dla Ajaksu zaliczył Steven Berghuis.