Nathan Ake strzelił gola, a kilka minut później zmarł jego ojciec. "Ta bramka jest dla ciebie"

"Może tak musiało się stać, oglądanie mnie na boisku zawsze wprawiało go w dumę i dawało radość. Wiem, że zawsze będzie przy mnie, zawsze będzie w moim sercu. Ta bramka jest dla ciebie, tato" - napisał Nathan Ake, strzelec pierwszego gola w meczu Manchesteru City z RB Lipsk w Lidze Mistrzów. Podczas meczu zmarł jego ojciec.

W środę Manchester City wygrał 6:3 z RB Lipsk w spotkaniu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Wynik w tym spotkaniu otworzył Nathan Ake, który w 16. minucie trafił do siatki po uderzeniu głową. Obrońca wykorzystał celne dośrodkowanie Jacka Grealisha z rzutu rożnego. Dla Ake to drugie trafienie w barwach Manchesteru City i pierwsze w karierze w Lidze Mistrzów

Zobacz wideo "Trochę się obawiam, czy Legia nie pójdzie śladem Lecha z poprzedniego sezonu"

Wzruszająca historia w Lidze Mistrzów. Zawodnik Manchesteru City strzelił gola, kilka minut później zmarł jego ojciec. "Ta bramka jest dla ciebie"

Trafienie to pozostanie wyjątkowe dla młodego piłkarza również dlatego, że niedługo po golu zmarł jego ojciec, o czym zawodnik poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.  "Minione tygodnie były najtrudniejsze w moim życiu, mój ojciec był bardzo chory i nie było możliwości leczenia. Na szczęście miałem wsparcie ze strony narzeczonej, rodziny i przyjaciół. Wczoraj strzeliłem pierwszego gola w Lidze Mistrzów, a kilka minut później mój ojciec zmarł. Przy jego boku była moja mama i brat. Może tak musiało się stać, oglądanie mnie na boisku zawsze wprawiało go w dumę i dawało radość. Wiem, że zawsze będzie przy mnie, zawsze będzie w moim sercu. Ta bramka jest dla ciebie, tato" - napisał Ake.

 

Nathan Ake trafił do Manchesteru City w 2020 roku za około 45 milionów euro z Bournemouth. 26-letni obrońca w przeszłości grał także w Chelsea oraz Watfordzie. W zespole mistrzów Anglii rozegrał w minionym sezonie 13 spotkań we wszystkich rozgrywkach. 

Więcej o: