Lewy show i rekord Ronaldo. Posumowanie wtorkowych meczów Ligi Mistrzów [WYNIKI]

Robert Lewandowski strzelił dwa gole, a Bayern wygrał 3:0 z FC Barceloną na Camp Nou. Kolejne trafienie w Lidze Mistrzów zaliczył także ich rekordzista pod tym względem, czyli Cristiano Ronaldo, ale jego Manchester United rozczarował. Sprawdzamy, co wydarzyło się we wtorkowych meczów tych elitarnych rozgrywek.

Wystartowała kolejna edycja Ligi Mistrzów! We wtorkowy wieczór rozegrane zostały spotkania grup E, F, G i H. Największe zainteresowanie wzbudzało spotkanie FC Barcelona - Bayern Monachium na Camp Nou, a także powrót Cristiano Ronaldo do najbardziej elitarnych rozgrywkach w barwach Manchesteru United.

Bayern pewnie wygrywa w hicie Ligi Mistrzów. Lewandowski z kolejnymi golami

W najbardziej interesującym meczu Bayern Monachium bez większych problemów poradził sobie z FC Barceloną. W pierwszej części spotkania wynik meczu otworzył Thomas Mueller, który trafił do siatki po tym, jak piłka odbiła się od pleców Erica Garcii i zmyliła Marca-Andre Ter Stegen. W 56. minuciezył Robert Lewandowski, który dobił piłkę do siatki rywali po tym, jak odbiła się ona od słupka. Polak ustalił wynik spotkania w 85. minucie, gdy sprytnym dryblingiem w polu karnym położył jednego z obrońców i pewnie trafił do siatki.

Spain Champions League Soccer; Robert Lewandowski strzela w meczu Bayern Monachium - FC Barcelona (2:0), Liga MistrzówLewandowski się nie zatrzymuje! Gole Polaka na Camp Nou [WIDEO]

W drugim spotkaniu tej grupy Benfica zremisowała 0:0 z Dynamem Kijów na wyjeździe. W tym spotkaniu 90 minut rozegrał Tomasz Kędziora.

Liga Mistrzów 2021/2022 wystartowała. Ronaldo wyrównał rekord Casillasa

Tegoroczna edycja Ligi Mistrzów została zainaugurowana spotkania Young Boys Berno - Manchester United oraz Sevilla - FC Salzburg. Pierwszego gola w fazie grupowej zdobył Cristiano Ronaldo, który trafił do siatki już w 13. minucie. Było to dla Portugalczyka już w 135. trafienie w najbardziej elitarnych rozgrywkach. Dodatkowo Ronaldo wyrównał rekord Ikera Casillasa w liczbie występów w Champions Leauge. Obaj mają ich po 177.

Gra Manchesteru United posypała się pod koniec pierwszej połowy, kiedy to czerwoną kartkę za brutalne wejście w nogi rywala dostał Aaron Wan-Bissaka. W drugiej połowie Szwajcarzy przycisnęli gości i ostatecznie wygrali mecze 2:1 po trafieniu w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Jesse Lingard, który niezrozumiale podał piłkę w kierunku rywala.

Gol Cristiano Ronaldo, gol dla Young Boys, 'symulka' w Sevilli i faul Wan-BissakiSensacja! Man Utd przegrywa w doliczonym czasie! Koszmarny błąd zmiennika Ronaldo

Wiele emocji wzbudziło także drugie spotkanie rozgrywane o godzinie 18:45, w którym Sevilla zremisowała 1:1 z Salzburgiem. Arbiter tego spotkana podyktował w tym spotkaniu cztery rzuty karne w przeciągu zaledwie 29 minut. Dwóch z nich nie wykorzystali gracze austriackiego klubu, którzy przez niemal całą drugą połowę grali w przewadze po tym, jak napastnik Sevilli otrzymał drugą żółtą kartkę za... symulację.

W innych spotkaniach nie było zbyt wielu niespodzianek. Chelsea wygrała 1:0 z Zenitem u siebie, a Juventus pewnie ograł 3:0 Malmö na wyjeździe. W tym spotkaniu zagrał Wojciech Szczęsny, który nie miał jednak zbyt wiele pracy, gdyż rywale nie oddali ani jednego celnego strzału w kierunku strzeżonej przez niego bramki.

Liga Mistrzów 2020/2021. Wyniki wtorkowych meczów

Grupa E

• FC Barcelona - Bayern Monachium 0:3 (Mueller 33', Lewandowski 56', Lewandowski 85')
  • Dynamo Kijów - Benfica 0:0

Grupa F

• Villarreal - Atalanta Bergamo 2:2 (Trigueros 39', Danjuma 73' - Freuler 6', Gosens 83')
  • Young Boys Berno - Manchester United 2:1 (Moumi Ngamaleu 66', Siebatcheu 90+5' - Ronaldo 13')