Szalony mecz w el. Ligi Mistrzów. Ponad godzinę grali w osłabieniu i wygrali

Young Boys Berno w dramatycznych okolicznościach ograło 3:2 Ferencvaros i jest o krok od awansu do Ligi Mistrzów. Bliskie kwalifikacji do najbardziej elitarnych europejskich rozgrywek są także Benfica i Malmo.

Minął kwadrans a Ferencvaros objął prowadzenie po ładnym strzale z dystansu Francka Bolego. Radość gości trwała krótko, bo już 120 sekund później wyrównał Meschack Elia, który wykorzystał błąd obrony i huknął pod poprzeczkę. Od 25. minuty Young Boys Berno grało w osłabieniu, bo czerwoną kartkę ujrzał Silvan Hefti, który sprokurował karnego. Myrto Uzuni trafił jednak w słupek, a dobitka nie została uznana, bo Christopher Martins Pereira za szybko wbiegł w pole karne. Tuż przed przerwą Szwajcarzy strzelili na 2:1, a autorem trafienia był Vincent Sierro. I to nie był byle jaki gol. Sierro pokonał bramkarza pięknym wolejem z okolicy 18 metra.

Kuyt przeciwnikiem obecnej formuł Ligi MistrzówZaskakujące słowa byłej gwiazdy Liverpoolu po gigantycznej sensacji w Lidze Mistrzów

I choć gospodarze grali w dziesiątkę, to w drugiej połowie Ulisses Garcia podwyższył na 3:1. Franck Boli z Ferencvarosu strzelił gola kontaktowego, ale Węgrzy przegrali w końcu 2:3, choć ponad godzinę grali w przewadze i otrzymali rzut karny.

Radosław Majecki w meczu z SzachtaremRadosław Majecki oceniony. Dostał szansę w kluczowym meczu el. LM

Blisko Ligi Mistrzów jest także Benfica, która już po pierwszej połowie prowadziła w Lizbonie z PSV 2:0. Gole strzelili Rafa Silva i Julian Weigl. W 51. minucie Cody Gakpo, reprezentant Holandii, trafił do siatki, ale to Benfica ostatecznie wygrała 2:1. W jeszcze lepszej sytuacji jest Malmoe, które ograło Łudogorec 2:0.

Rewanże odbędą się za tydzień. Przegrane zespoły wystąpią w fazie grupowej Ligi Europy. Z kolei w eliminacjach do LE Celtic Glasgow ograł 2:0 Alkmaar.

Gracze FC Midtjylland jechali na mecz własnymi autami w obawie przed zakażeniem. UEFA tego zakazałaUEFA doprowadziła do kuriozum w el. LM. Przepisy ponad zdrowy rozsądek