UEFA pokazała nowe intro Ligi Mistrzów. Brakuje trzech wielkich klubów [WIDEO]

Barcelona, Real Madryt i Juventus. To trzy kluby, które UEFA pominęła w nowym intro przed nadchodzącym sezonem Ligi Mistrzów.

"Prezydent UEFA Aleksander Ceferin zgodnie z nakazem hiszpańskiego sądu nie może nakładać prawdziwych kar na kluby, które były za powstaniem Superligi, ale właśnie wymierzył w nie subtelny cios" - zauważa "Daily Mirror". Chodzi o intro zapowiadające nowy sezon Ligi Mistrzów, w którym zignorowana została obecność trzech europejskich potęg: Juventusu, Realu Madryt i FC Barcelony.

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

Największe gwiazdy pominięte w nowym intro Ligi Mistrzów

Chelsea, Bayern, PSG, Manchester City, Borussia Dortmund, ale też jeszcze kilka innych klubów. Od lat zajawka nowego sezonu Ligi Mistrzów pozostaje bez zmian. Co roku prezentowane są jednak nowe akcje zmontowane z zagrań gwiazd z poprzedniego sezonu.

Tym razem w intro nie zobaczymy jednak żadnych popisów Cristiano Ronaldo, Karima Benzemy czy Lionela Messiego. A nie zobaczymy pewnie dlatego - jak chyba słusznie zauważa "Daily Mirror" - że dwaj giganci La Liga (Real i Barcelona) oraz drużyna Serie A (Juventus) nadal nalegają na powstanie europejskiej Superligi, czyli zamkniętych rozgrywek, do których praktycznie nikt nie miałby wstępu.

Przypomnijmy: w połowie kwietnia projekt europejskiej Superligi wstrząsnął europejskim futbolem. Grupa 12 klubów: Real Madryt, Atletico Madryt, FC Barcelona, Chelsea, Tottenham, Arsenal, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Juventus, Inter oraz AC Milan ogłosiły, że opuszczają Ligę Mistrzów i tworzą własne zamknięte rozgrywki. Projekt przetrwał krótko, bo po niespełna trzech dniach protestów kibiców i oświadczeń UEFA jako pierwsze wycofały się z niego angielskiego kluby, a później Atletico, Inter i Milan. Ostatecznie z pomysłu utworzenia własnych rozgrywek nie wycofały się jedynie Real, Barcelona i Juventus, czyli zespoły, które dziwnym trafem zostały pominięte w nowym intro Ligi Mistrzów.

Nowy sezon Ligi Mistrzów wystartuje we wrześniu. Losowanie fazy grupowej odbędzie się 26 sierpnia. Tytułu broni Chelsea, która pod koniec maja pokonała w finale Manchester City (1:0).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.