Sensacja w el. LM. "Katastrofa. Nowy czarny punkt na mapie wstydu"

Crvena zvezda Belgrad sensacyjnie nie awansowała do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. "To katastrofa" - piszą serbskie media.

Do sensacji doszło do w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Serbii - Crvena zvezda Belgrad - przegrali w dwumeczu z najlepszą drużyną Mołdawii, Sheriffem Tyraspol. W pierwszym meczu w Belgradzie padł remis 1:1. We wtorek Sheriff wygrał u siebie 1:0. Decydującą bramkę w doliczonym czasie 1. połowy zdobył Danilo Arboleda. Dla Crveny to tym większa porażka, że mistrzowie Serbii grali w dwóch ostatnich edycjach LM, rok temu zajmując 3. miejsce w grupie i odpadając z 1/16 Ligi Europy po dwóch remisach z Milanem (2:2 i 1:1). Dodatkowo ekipa Dejana Stankovicia zdobyła rekordowe w skali świata 108 na 114 możliwych punktów w lidze serbskiej.

Zobacz wideo "Niewielu polskich trenerów aż tak gruntownie analizuje swoich rywali, jak Michniewicz"

"Katastrofa w Mołdawii. Mistrzowie Serbii przegrali z Sheriffem Tyraspol 0:1 i odpadli z eliminacji Ligi Mistrzów. Tyraspol jest nowym czarnym punktem na mapie wstydu serbskiej piłki" - czytamy na portalu Sport.blic.rs. Dziennikarze nie tylko podkreślają klęskę mistrzów Serbii, ale też zaznaczają, że w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy zespół czeka zadanie dużo trudniejsze. W tej fazie eliminacji Crvena zvezda zagra z rumuńskim CFR Cluj.

"Najtrudniejsza porażka w karierze"

- To najtrudniejsza porażka w mojej karierze. Jestem bardzo smutny i rozczarowany. Cała odpowiedzialność leży po mojej stronie. To ja podjąłem decyzje, to ja dokonałem wyborów. Chciałbym przespać najbliższe godziny, by nie powiedzieć czegoś nieodpowiedzialnego. Wciąż jestem bardzo zdenerwowany - powiedział po meczu trener Crvenej zvezdy, Dejan Stanković.

Pierwszy szerszy wywiad Paulo Sousy po Euro 2020. 'Zmnieniłbym kilka decyzji'Paulo Sousa rozlicza Euro 2020. Popełnił błędy ws. dwóch piłkarzy

Serbskie media zwracają też uwagę na fakt, że przez porażkę mistrzów kraju, w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów nie dojdzie do wyczekiwanego starcia Crvenej zvezdy z Dinamem Zagrzeb, które wyeliminowało Legię Warszawa.

"Drużyna Stankovicia odpadła w Mołdawii, bo po prostu była gorsza od Sheriffa. Crvena nie grała na odpowiednim poziomie. Zamiast jakościowej piłki zobaczyliśmy dużo biegania, walki wręcz i fauli. W meczu zobaczyliśmy tylko trzy okazje bramkowe, z czego jedną była sytuacja, po której Sheriff strzelił gola" - czytamy na portalu Index.rs.

Chorwaci brutalnie podsumowali Legię Warszawa. Chorwaci brutalnie podsumowali Legię Warszawa. "Takie jest wrażenie"

W 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Sheriff Tyraspol zagra z pogromcą Legii Warszawa, Dinamem Zagrzeb. W eliminacjach Ligi Europy mistrzowie Polski zagrają ze Slavią Praga, a Crvena zvezda z CFR Cluj. 

Więcej o: