UEFA może ukarać Dinamo Zagrzeb po meczu z Legią Warszawa. "Nie dorośli"

Dinamo Zagrzeb może zostać ukarane za flagę, jaką wywiesili kibice klubu podczas pierwszego meczu el. Ligi Mistrzów z Legią Warszawa. Według serbskich mediów fani chorwackiego klubu pokazali nazistowski sybmol.

Według zagranicznych mediów UEFA może wszcząć specjalne dochodzenie, które ustali szczegóły dotyczące wzniesienia flagi z hasłem "Sto Bog Da", co w tłumaczeniu na język polski oznacza "Boże błogosław bohatera". Frazy tej używali przedstawiciele Chorwackiego Ruchu Rewolucyjnego, który w okresie wojennym współpracował z Niemcami. Hasło uznawane jest za propagowanie nazizmu.

Zobacz wideo Heynen o porażce na igrzyskach: Robiliśmy coś przez trzy lata z jednym celem. Na koniec czegoś zabrakło

UEFA nie podjęła jeszcze oficjalnych kroków w celu ustalenia tożsamości kibica, który wzniósł flagę z nieprzyjaznym hasłem. Władzom federacji do ustalenia pozostało jeszcze uzgodnienie, czy flaga rzeczywiście została pokazana podczas meczu Dinama Zagrzeb z Legią Warszawa. Sprawa nabiera tempa w mediach społecznościowych, gdzie zdjęcie ze stadionu robi się coraz bardziej popularne. 

UEFA ukarze Dinamo Zagrzeb za zachowanie kibiców? "Niektórzy nie dorośli"

- Wszystko wskazuje na to, że kolejny mecz z Crveną zvezda Belgrad odbędzie się bez widzów, ponieważ niektórzy kibice nie dorośli do odpowiedniego świętowania - napisał na Twitterze Sam Street - Zamiast właściwej chorwackiej flagi, na połowie flag kibiców Dinamo Zagrzeb widnieje szachownica, która była używana tylko przez wspierane przez nazistów Niezależne Państwo Chorwackie - dodał dziennikarz.

W środowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów Dinamo Zagrzeb zremisowało z Legią Warszawa na własnym stadionie 1:1. Bramki w meczu zdobyli Bruno Petković oraz Ernest Muci. Rewanż rozegrany zostanie w najbliższy wtorek 10 sierpnia. Przypomnijmy, że w bieżącym sezonie europejskich pucharów nie obowiązuje zasada goli strzelonych na wyjeździe. Oznacza to więc, że Legia musi wygrać w rewanżu, jeżeli chce liczyć się w dalszej walce o sukces w Lidze Mistrzów

Więcej o: