Kibice Legii już w Zagrzebiu. Ogromne zamieszki na ulicach miasta

Legia Warszawa w środę zmierzy się w 3. rundzie el. Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb. We wtorek wieczorem w Zagrzebiu doszło do wielkich zamieszek z udziałem kibiców obydwu drużyn. Nagrania z całego zdarzenia natychmiast trafiły do mediów społecznościowych.

W środę Legia Warszawa zagra pierwszy mecz 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rywalem mistrzów Polski będzie najlepsza drużyna Chorwacji. Pierwsze spotkanie legioniści zagrają na wyjeździe o godzinie 20:00, rewanż we wtorek, 10 sierpnia w Warszawie. - Mamy przed sobą wymagającego rywala. To być może najważniejszy mecz w tej części eliminacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zaprowadzi nas do play-offów - powiedział trener Dinama Zagrzeb. 

Zobacz wideo Cieszynka grozy Kapustki i gol w Lopesa w 91. minucie. Słabą Legię czeka trudny rewanż

Wielkie zamieszki przed meczem Legii w Zagrzebiu

Przed meczem będzie się jednak mówić o zamieszkach, do których doszło w Zagrzebiu. Kibice Legii pojawili się w Chorwacji już dzień przed meczem i zostali wieczorem zaatakowani przez znaną na Bałkanach grupę Bad Boys Blue. W mediach społecznościowych pojawiło się kilka nagrań całej sytuacji.

Duża niespodzianka w starciu potencjalnych rywali Legii w el. LM Duża niespodzianka w starciu potencjalnych rywali Legii w el. LM

Według doniesień chorwackich mediów, w zamieszkach miało wziąć udział nawet ponad 200 osób. Na nagraniach widać, że kibice bili się pałkami, obrzucali racami i kamieniami. Według informacji portalu index.hr, żaden z kibiców nie został ranny.

Jeżeli Legii Warszawa uda się wyeliminować mistrza Chorwacji, w następnej, decydującej o awansie fazie zagra ze zwycięzcą pary Crvena zvezda Belgrad - Sheriff Tyraspol. Mistrzowie Polski poznali również potencjalnego rywala w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy, w której drużyna Czesława Michniewicza zagra, jeśli nie poradzi sobie z Dinamem Zagrzeb. Wtedy w ostatniej fazie eliminacji do Ligi Europy zagra z przegranym pary Slavia Praga - Ferencvarosi TC.

Więcej o: