Legia Warszawa z awansem do III rundy el. LM! Mistrz Polski pewny gry w pucharach

Ufff, udało się! Legia Warszawa, nie bez kłopotów, pokonała 1:0 Florę Tallin. Tym samym zespół Czesława Michniewicza awansował do trzeciej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów.

Po wyeliminowaniu mistrza Norwegii Bodo/Glimt (5:2 w dwumeczu) wydawało się, że mistrzów Polski czeka łatwiejsze zadanie. W końcu Legia Warszawa mierzyła się z mistrzem Estonii. W pierwszym meczu II rundy eliminacji do Ligi Mistrzów drużyna Czesława Michniewicza wygrała 2:1, ale jej gra pozostawiała mnóstwo do życzenia. A jak było w rewanżu? W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnego celnego strzału. I najlepiej było ją określić mianem festiwalu niecelnych główek, bo głównie w ten sposób obie drużyny starały się kończyć akcje. Więcej emocji przyniosła druga połowa.

Kuriozalny rzut wolny w Danii. Piłka po strzale... opuściła stadion [WIDEO]Ustawił piłkę, wziął rozbieg i strzelił. Rzut wolny Holma już jest superhitem [WIDEO]

Decydującym momentem spotkania okazała się 66. minuta. Sergei Zenjov trafił do siatki, ale arbiter dopatrzył się spalonego, choć wydawało się, że piłkarz Flory powinien się cieszyć z gola. Trzeba pamiętać, że w el. do LM sędziowie nie mogą skorzystać z wideo powtórek.

Minęło kilkadziesiąt sekund i to Legia świętowała bramkę. Ładną zespołową akcję z bliskiej odległości wykończył Rafa Lopes. A asystował mu Juranović, który celnie zagrał w prawego skrzydła.

Później nie padłą już żadna bramka. Tym samym Legia wygrała 3:1 w dwumeczu i awansowała do trzeciej rundy.

Robert LewandowskiNa ekrany trafi film o Robercie Lewandowskim. "Opowiem wam moją historię"

Kto następnym rywalem?

W następnej rundzie przeciwnikiem Legii będzie Dinamo Zagrzeb. Chorwaci pokonali w dwumeczu Omonię Nikozaja 3:0. Z kolei zespól z Cypru trafi do trzeciej rundy eliminacji do Ligi Europy.

Ale co najważniejsze: Legia jest pewna gry w europejskich pucharach. Jeśli wygra dwumecz z Dinamem, to będzie zostanie jej ostatnia runda eliminacji do Ligi Mistrzów. Jeśli jednak Legia przegra z Dinamem, to zagra w IV rundzie el. do LE. Ale nawet jeśli tam przegra, to spadnie bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.