El. LM: Faworyci nie zawiedli. Cluj uniknęło kompromitacji na Gibraltarze [WYNIKI]

We wtorkowych meczach II rundy eliminacji Ligi Mistrzów faworyci nie zawiedli. Wygrały Dinamo Zagrzeb, Ferencvaros i CFR Cluj, które męczyło się na Gibraltarze. Problemy z awansem do kolejnej rundy mogą mieć Sparta Praga i Celtic Glasgow.

W większości spotkań faworyci większych problemów nie mieli. Dinamo Zagrzeb pokonało 2:0 Omonię Nikozja, a Ferencvaros w takim samym stosunku zwyciężył Żalgiris Wilno. Ponadto skromną przewagę z Armenii wywiózł mołdawski Sheriff Tiraspol, który wygrał z Alaszkertem Erywań 1:0.

Najbliżej wielkiej sensacji było na Gibraltarze, gdzie miejscowy Lincoln Red Imps po 45 minutach zasłużenie prowadził z mistrzem Rumunii CFR Cluj 1:0 po golu Marco Rosy. Po zmianie stron błysnął jednak chorwacki napastnik Gabriel Debeljuh, który dwoma golami uchronił zespół Marco Sumudicy przed kompromitacją. Cluj wygrało 2:1 i na własnym stadionie powinno przypieczętować awans.

Do najciekawiej zapowiadającego się spotkania doszło w Glasgow, gdzie Celtic mierzył się z wicemistrzem Danii FC Midtjylland. Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze po golu 19-letniego Izraelczyka Liela Abady, ale już na przerwę schodzili w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą i czerwoną kartkę obejrzał za niesportowe zachowanie rodak Abady - Nir Bitton. Tuż po zmianie stron siły się wyrównały, gdyż drugie napomnienie za symulowanie otrzymał Anders Dreyer, a w 65. minucie wyrównał się także wynik meczu za sprawą bramki Evandera. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Legia potrzebuje jeszcze jednego wygranego dwumeczu, by grać w pucharachWiemy, kto skomentuje mecz Legii w el. LM. Mateusz Borek z nowym partnerem!

W Wiedniu Rapid dość nieoczekiwanie pokonał Spartę Praga 2:1. Wprawdzie goście już w 3. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Ladislava Krejciego, to później dwa gole Christopha Knasmuellera sprawiły, że przed rewanżem w Czechach to Austriacy mają minimalną przewagę. Trzeba przyznać, że gol wyrównujący Austriaka był niezwykłej urody.

Kolejne mecze II rundy eliminacji Ligi Mistrzów w środę. O 21:00 Legia Warszawa zmierzy się przy Łazienkowskiej z estońską Florą Tallin. Relacja na żywo na Sport.pl.