Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Poznaliśmy już wszystkich uczestników drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W tym gronie znalazła się Legia Warszawa. Spotkania zaplanowano na końcówkę lipca.

Pod koniec czerwca Komitet Wykonawczy UEFA oficjalnie poinformował, że znosi przepis we wszystkich rozgrywkach klubowych, który w fazie pucharowej premiował drużynę, która zdobyła więcej bramek na wyjeździe. Przepis premiujący drużyny, które mają więcej bramek zdobytych na wyjeździe (away goals rule), obowiązywał w rozgrywkach Ligi Mistrzów od 1965 roku. Zapis ten miał swoich zwolenników, jednak z czasem zaczął budzić kontrowersje.

Komu zaszkodziły nowe przepisy? Legii nie i zagra w drugiej rundzie el. LM

W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów pojawiły się zatem pierwsze przypadki zespołów, którzy przechodzą do kolejnej fazy rozgrywek dzięki zmianie przepisów. Tak stało się choćby we wtorek w przypadku drużyny CFR Cluj. Rumuni pierwszy mecz przegrali 1:3 na wyjeździe z bośniackim Borac Banja Luka. W rewanżowym meczu Bośniacy wygrali u siebie 2:0 po dwóch bramkach w drugiej połowie. Gdyby obowiązywały jeszcze poprzednie przepisy UEFA, to cieszyliby się z awansu do kolejnej fazy eliminacji LM. Niestety dla Bośniaków, doszło do dogrywki, bo w dwumeczu był bilans 3:3. W dodatkowym czasie gry gola zdobyli Rumuni. W 118. minucie bramkę zdobył bowiem Alexandru Chipciu.

Naprawiana siatka w meczu Borac Banja Luka - CFR ClujPierwsza taka sytuacja w LM od 56 lat! Historyczne odpadnięcie

Za to w środę podobna sytuacja tylko mogła mieć miejsce przy parze walijskiego Connah's Quay Nomads i Alashkert z Armenii. W pierwszym meczu granym w Walii padł remis 2:2, a w drugim meczu 0:0. W takim wypadku przy starych zasadach dalej grałby Alashkert. Rozegrano dogrywkę, ale ostatecznie to i tak Ormianie awansowali do drugiej rundy dzięki bramce Vincenta Bezecourta w 113. minucie. Co ciekawe, ten piłkarz wszedł na boisko tylko minutę wcześniej.

Poznaliśmy też już wszystkich uczestników drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W środę awans wywalczyli sobie Kajrat Ałmaty, Alashkert, Neftci Baku, a także Legia Warszawa, która pokonała norweski Bodo/Glimt. W pierwszym meczu mistrzowie Polski wygrali 3:2, a w rewanżu w Warszawie 2:0. W drugiej rundzie zagrają z Florą Talinn.

Josip Juranović odejdzie z Legii? Może trafić do potężnego klubuLegia poznała potencjalnego rywala w kolejnej rundzie el. LM. Znane twarze

• Szachcior Soligorsk (Białoruś) - Łudogorec Razgrad (Bułgaria) 0:1 (0:0). Wynik pierwszego meczu: 0:1 i awans Łudogorec,
  • Valur (Islandia) - Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) 0:2 (0:1). Wynik pierwszego meczu: 2:3 i awans Dinamo.

Dariusz Szpakowski i Mateusz BorekBurza wokół komentatorów TVP. Stacja podjęła ważną decyzję