Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w eliminacjach do Ligi Mistrzów

Legia Warszawa poznała drużyny, które mogą być jej potencjalnymi rywalami w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Niewykluczone, że na drodze mistrzów Polski staną mistrzowie Łotwy lub Norwegii.

We wtorek Legia Warszawa dowie się, z kim przyjdzie jej zmierzyć się w pierwszej rundzie eliminacji do następnej edycji Ligi Mistrzów. UEFA dokonała już podziału wszystkich drużyn na grupy, dzięki czemu mistrzowie Polski poznali swoich czterech potencjalnych przeciwników.

Zadziwiająca decyzja UEFA w sprawie Superligi. Miała być ostra reakcja, będzie kompromitacjaZadziwiająca decyzja UEFA w sprawie Superligi. Miała być ostra reakcja, będzie kompromitacja

Czterech potencjalnych rywali Legii Warszawa na drodze do Ligi Mistrzów

Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza może powoli zacząć analizować potencjalnych przeciwników. Po podziale na grupy okazało się, że Legia na początku walki o Ligę Mistrzów może zagrać z FC Ryga (mistrzowie Łotwy), CS Fola Esch (mistrzowie Luksemburga), Shamrock Rovers (mistrzowie Irlandii) lub Bodo/Glimt (mistrzowie Norwegii).

Losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów zaplanowano na wtorek 15 czerwca na godzinę 12:00. Pierwsze spotkania tej fazy eliminacji zaplanowano na 6-7 i 13-14 lipca.

Zobacz wideo Ponad 230 mln dla polskich klubów! "To jeden z najtrudniejszych sezonów w historii" [Studio Biznes]

Śląsk Wrocław również poznał rywali

Na wtorek zaplanowano również losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji i swojego rywala pozna ekipa Śląska Wrocław. Już teraz zespół prowadzony przez Jacka Magierę wie, na kogo ewentualnie może trafić w tej fazie.

"To rozpaczliwe wołanie o pomoc w walce z systemem!" - szef Juventusu znów zaskakuje

Jednym z potencjalnych przeciwników drużyny z Wrocławia są RFS Ryga (Łotwa), Paide Linnameeskond (Estonia), Sligo Rovers (Irlandia) lub Larne FC (Irlandia Północna). Mecze pierwszej fazy eliminacyjnej do premierowej edycji Ligi Konferencji odbędą się 8 i 15 lipca, drugą rundę zaplanowano na 22 i 29 lipca, zaś trzecią na 5 i 12 sierpnia.

Więcej o: