Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Przełom na rynku praw TV. Znana aplikacja wykupiła prawa do pokazywania Ligi Mistrzów

Tego jeszcze nie grali! Statystyczna aplikacja mobilna Live Score wykupiła prawa do transmitowania Ligi Mistrzów w Irlandii. Jej użytkownicy będą mogli za darmo śledzić rozgrywki LM przez najbliższe trzy lata!

Żeby w Polsce legalnie oglądać Ligę Mistrzów, która na kolejne trzy sezony pozostanie w Polsacie, trzeba wydawać 40 złotych miesięcznie. Tyle kosztuje dostęp do kanałów Polsat Sport Premium, gdzie będzie transmitowanych 138 meczów LM w każdym sezonie. A teraz przenieśmy się do Irlandii.

Zobacz wideo Ile polscy piłkarze mogą zarobić na Euro? Zdradzamy stawki i zasady [Studio Biznes]

Znana na całym świecie darmowa aplikacja Live Score właśnie ogłosiła, że jej irlandzcy użytkownicy będą mogli śledzić w niej za darmo wszystkie mecze LM! Ale nie same wyniki i statystyki, jak do tej pory, tylko transmisje meczów! Ba, Live Score będzie wyłącznym nadawcą 104 meczów najbardziej prestiżowych rozgrywek UEFA. Pozostałe 33 spotkania, w tym finał LM, będzie transmitowanych także przez podmiot, który wykupi sublicencję. Irlandczycy piszą wręcz o przełomie na rynku praw TV. 

Użytkownicy będą mogli oglądać mecze na swoich urządzeniach mobilnych lub tabletach. Ale co najważniejsze: będzie opcja, by połączyć te narzędzia z ekranem telewizora. W minionym sezonie mieszkańcy Irlandii, którzy ściągnęli aplikacje Live Score, mogli śledzić m.in. większość meczów Serie A.

Germany Soccer BundesligaRobert Lewandowski znów wśród najlepszych. Eksperci wybrali

Za to w Nigerii - od października ubiegłego roku - Live Score transmituje na żywo jeden mecz Premier League w tygodniu. - Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Irlandczycy będą mogli bezpłatnie oglądać LM. Cieszymy się, że będziemy obecni na każdym etapie sezonu, przybliżając naszym użytkownikom wydarzenia mecze, ale i wszelkie statystyki - oświadczył Ric Leask, dyrektor marketingu Live Score.

Najgorszy finał Ligi Mistrzów w historii. Potwierdziły się słowa prezesa RealuNajgorszy finał Ligi Mistrzów w historii. Potwierdziły się słowa prezesa Realu

 

Polscy kibice sportu w TV płacą duże pieniądze. Ale prawdziwe wydatki dopiero przed nimi

Fani w Polsce jeszcze nigdy nie mieli tak bogatego wyboru transmisji imprez sportowych, ale z drugiej strony jeszcze nigdy nie płacili tyle, ile dziś. A od nowego sezonu zaangażowani kibice będą musieli sięgnąć do portfela jeszcze głębiej.