Przełom na rynku praw TV. Znana aplikacja wykupiła prawa do pokazywania Ligi Mistrzów

Tego jeszcze nie grali! Statystyczna aplikacja mobilna Live Score wykupiła prawa do transmitowania Ligi Mistrzów w Irlandii. Jej użytkownicy będą mogli za darmo śledzić rozgrywki LM przez najbliższe trzy lata!

Żeby w Polsce legalnie oglądać Ligę Mistrzów, która na kolejne trzy sezony pozostanie w Polsacie, trzeba wydawać 40 złotych miesięcznie. Tyle kosztuje dostęp do kanałów Polsat Sport Premium, gdzie będzie transmitowanych 138 meczów LM w każdym sezonie. A teraz przenieśmy się do Irlandii.

Zobacz wideo Ile polscy piłkarze mogą zarobić na Euro? Zdradzamy stawki i zasady [Studio Biznes]

Znana na całym świecie darmowa aplikacja Live Score właśnie ogłosiła, że jej irlandzcy użytkownicy będą mogli śledzić w niej za darmo wszystkie mecze LM! Ale nie same wyniki i statystyki, jak do tej pory, tylko transmisje meczów! Ba, Live Score będzie wyłącznym nadawcą 104 meczów najbardziej prestiżowych rozgrywek UEFA. Pozostałe 33 spotkania, w tym finał LM, będzie transmitowanych także przez podmiot, który wykupi sublicencję. Irlandczycy piszą wręcz o przełomie na rynku praw TV. 

Użytkownicy będą mogli oglądać mecze na swoich urządzeniach mobilnych lub tabletach. Ale co najważniejsze: będzie opcja, by połączyć te narzędzia z ekranem telewizora. W minionym sezonie mieszkańcy Irlandii, którzy ściągnęli aplikacje Live Score, mogli śledzić m.in. większość meczów Serie A.

Germany Soccer BundesligaRobert Lewandowski znów wśród najlepszych. Eksperci wybrali

Za to w Nigerii - od października ubiegłego roku - Live Score transmituje na żywo jeden mecz Premier League w tygodniu. - Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że Irlandczycy będą mogli bezpłatnie oglądać LM. Cieszymy się, że będziemy obecni na każdym etapie sezonu, przybliżając naszym użytkownikom wydarzenia mecze, ale i wszelkie statystyki - oświadczył Ric Leask, dyrektor marketingu Live Score.

Najgorszy finał Ligi Mistrzów w historii. Potwierdziły się słowa prezesa RealuNajgorszy finał Ligi Mistrzów w historii. Potwierdziły się słowa prezesa Realu

 

Polscy kibice sportu w TV płacą duże pieniądze. Ale prawdziwe wydatki dopiero przed nimi

Fani w Polsce jeszcze nigdy nie mieli tak bogatego wyboru transmisji imprez sportowych, ale z drugiej strony jeszcze nigdy nie płacili tyle, ile dziś. A od nowego sezonu zaangażowani kibice będą musieli sięgnąć do portfela jeszcze głębiej.

Więcej o: