Jest diagnoza Kevina De Bruyne! Nowe informacje o stanie zdrowia Belga

Kontuzja Kevina De Bruyne była jednym z najważniejszych wydarzeń sobotniego finału Ligi Mistrzów, w którym Chelsea ograła Manchester City (1:0). Belgijski pomocnik opuścił szpital, ale wciąż nie wiadomo, kiedy wróci do gry. "Zostałem zdiagnozowany ze złamanym nosem oraz złamaniem kości lewego oczodołu"

Kevin De Bruyne załamany opuszczał stadion w Porto. Nie tylko jego Manchester City przegrał z Chelsea (0:1), ale jeszcze jeden z najlepszych piłkarzy na świecie doznał kontuzji. Boisko opuszczał wyglądając nie jak zawodnik, a jak bokser. Miał podbite lewe oko i wyglądał na bardzo obolałego, co powodowało, że jego występ na mistrzostwach Europy stanowił niewiadomą. Gracz odniósł się do sprawy.

Zobacz wideo "Wielu kibiców czekało na piłkarzy. Jeden zrobił miłą niespodziankę"

Znamy skalę kontuzji Kevina De Bruyne z finału Ligi Mistrzów

Kevin De Bruyne sobotnią noc spędził w jednym z portugalskich szpitalu. Tam przeszedł wszelkie badania, po których poznał diagnozę: złamanie nosa oraz złamanie kości lewego oczodołu.

Kevin De Bruyne skomentował kontuzję z finału Ligi Mistrzów

"Cześć!", zaczął swoją wiadomość piłkarz. "Właśnie wróciłem ze szpitala. Zostałem zdiagnozowany ze złamanym nosem oraz złamaniem kości lewego oczodołu. Teraz czuję się dobrze. Wciąż jestem oczywiście rozczarowany sobotnim meczem, ale jeszcze tu wrócimy" – dodał Belg.

Czy Kevin De Bruyne zagra na mistrzostwach Europy?

Nie wiadomo, czy De Bruyne zdoła wykurować się na mistrzostwa Europy. Belgowie, którzy są jednym z głównych kandydatów do wygrania imprezy, pierwszy mecz rozegrają 12 czerwca, gdy zmierzą się z Rosją, a później, w grupie, ich rywalami będą jeszcze Duńczycy i Finowie. Możliwe, że na mistrzostwach pomocnik Manchesteru City będzie musiał występować w specjalnej masce osłaniającej jego twarz.

Więcej o: