Koncert Barcelony w finale Ligi Mistrzów! Chelsea ograna 4:0 [WIDEO]

Piłkarki Barcelony zdobyły Ligę Mistrzów w sezonie 2020/2021. W dodatku zrobiły to w imponującym stylu, bo w finale pokonały Chelsea 4:0.

To zawodniczki Barcelony były faworytem bukmacherów tego meczu. W lidze Hiszpanki, cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniły sobie tytuł. Mają imponujący bilans - komplet 26 zwycięstw i bilans bramkowy: 128:5! Barcelona objęła prowadzenie po zaledwie...35 sekundach decydującego pojedynku. Samobójcze trafienie zaliczyła Niemka Melanie Leupolz.

Dramat Milanu! Nie wykorzystał wielkiej okazji na powrót do Ligi MistrzówDramat Milanu! Nie wykorzystał wielkiej okazji na powrót do Ligi Mistrzów

Po kwadransie Hiszpanki cieszyły się ze zdobycia drugiej bramki. Alexia Putellas Segura skutecznie wykonała rzut karny. Pięć minut później po pięknej, zespołowej akcji wynik podwyższyła Aitana Bonmati.

W 35. minucie piękną akcją indywidualną popisała się Lieke Martens. Holenderka minęła rywalki na lewym skrzydle, wbiegła w pole karne i z końcowej linii idealnie dograła do Norweżki Caroliny Hansen, która strzeliła do pustej bramki.

Załamany Kamil Glik po meczu z CrotoneKamil Glik miał piłkę meczową! Polak absolutnie załamany [WIDEO]

Barcelona po raz pierwszy w historii wygrała Ligę Mistrzów kobiet. Jeszcze nigdy żadnej hiszpańskiej drużynie nie udało się sięgnąć po to trofeum. Dwa lata temu w Budapeszcie przegrała finał z najbardziej utytułowaną drużyną rozgrywek Olympique Lyonem. Francuzki wygrały pięć ostatnich edycji, ale w tegorocznej odpadły z PSG.