Oficjalnie: Finał Ligi Mistrzów przeniesiony! 20 tysięcy widzów na stadionie

Stało się to, co stać się musiało: UEFA oficjalnie poinformowała o przeniesieniu finału Ligi Mistrzów ze Stambułu do Porto. Na mecz Manchesteru City z Chelsea mają wejść grupy sześciu tysięcy kibiców obu klubów.

Problemy z lokalizacją, na której UEFA byłaby w stanie przeprowadzić finał Ligi Mistrzów w tym sezonie trwały już dość długo. Stambuł dostał tegoroczny finał, bo w zeszłym sezonie nie udało się go tam zorganizować przez epidemię koronawirusa. Wtedy przeniesiono go do Portugalii, a konkretnie Lizbony. Teraz faktem stał się bardzo podobny scenariusz.

Zobacz wideo Tak Lewandowski stał się cyborgiem. "Bardzo nie lubił takiej gry, ale dużo to dało" [SEKCJA PIŁKARSKA 87]

Oficjalnie: Finał Ligi Mistrzów przeniesiony do Porto!

Z każdym dniem zbliżającym nas do finału Ligi Mistrzów UEFA miała coraz więcej problemów. Jednym z głównych czynników było wprowadzenie w Turcji pełnego lockdownu ze względu na rosnącą liczbę przypadków zakażeń koronawirusem. Wtedy brytyjski rząd proponował zorganizowanie finału na Wembley w Londynie, jednak UEFA nie przystała na tę propozycję.Według mediów kwestią sporną było odstąpienie od zasad kwarantanny "dla 2 tys. pracowników, sponsorów, VIP-ów oraz zagranicznych mediów".

Prezydent FIFA Gianni Infantino (w środku), szejk Joaan ibn Hamad ibn Chalifa Al Sani oraz Mohamed Salah z Liverpoolu po finale klubowych mistrzostw świata w Dausze na Khalifa International Stadium, 21 grudnia 2019.Podwójna gra szefa FIFA ws. Superligi. Wyciekły dokumenty, które ujawniają jego marzenie. "W01"

Sytuacja w Turcji sprawiła, że brytyjski rząd umieścił kraj na czerwonej liście państw, do których wyjazd powoduje, że po powrocie trzeba przejść obowiązkową kwarantannę. Zwolnienie nie obejmowałoby nikogo, nawet piłkarzy rozgrywających mecz na stadionie w Stambule. Dlatego UEFA miała zmienić lokalizację finału Ligi Mistrzów.

Znamy sędziów finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Paweł Gil w obsadzieZnamy sędziów finałów Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Paweł Gil w obsadzie

Wtedy wśród możliwych lokalizacji poza Wielką Brytanią pojawiła się podobnie jak rok temu Portugalia, ale tym razem awizowane przez telewizję "Sky Sports" Estadio Do Dragao w Porto. UEFA zdążyła już oficjalnie poinformować o przeniesieniu meczu właśnie na ten stadion.

Na stadion wejdzie po 6 tysięcy kibiców Manchesteru City i Chelsea

Dodatkowo w komunikacie pojawiła się informacja, że w trakcie spotkania na obiekcie obecnych będzie 20 tys. uczestników. To oznacza po 6 tys. biletów dla kibiców każdego klubu. Jednocześnie Aleksander Ceferin, szef UEFA, poinformował, że poczyni starania, żeby Stambuł mógł zorganizować finał europejskich pucharów w bliskiej przyszłości, gdy tylko Turcja opanuje sytuację związaną z epidemią koronawirusa.

Puchar Ligi Mistrzów.Nie Stambuł, nie Londyn. UEFA zmienia lokalizację finału Ligi Mistrzów

Przypomnijmy, że w tegorocznym finale Ligi Mistrzów zagrają ze sobą dwa angielskie zespoły - Chelsea, która w półfinale pokonała Real Madryt i Manchester City, który wyrzucił z rozgrywek Paris Saint-Germain. Początek spotkania zaplanowano na 29 maja o godzinie 21:00. 

Więcej o: