Finał Ligi Mistrzów przeniesiony? Media: W poniedziałek kluczowe spotkanie

Sporo wskazuje na to, że tegoroczny finał Ligi Mistrzów nie odbędzie się w Stambule - informuje "New York Times". W poniedziałek dojdzie do spotkania przedstawicieli brytyjskiego rządu z UEFA, na którym dyskutowana będzie możliwość przeniesienia meczu na Wembley w Londynie.

29 maja odbędzie się finał Ligi Mistrzów między Manchesterem City i Chelsea. Spotkanie to ma zostać rozegrane w Stambule. Turcy mieli zorganizować finał już w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa UEFA zdecydowała się na organizację turnieju finałowego w Lizbonie, obiecując Stambułowi organizację finału w tym roku.

Zobacz wideo Bundesliga. Bayern - Borussia Mönchengladbach 6:0. Trzeci gol Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Nie wiadomo jednak, czy Stambuł będzie gościł finalistów i w tym roku. Wszystko przez duży wzrost zachorowań w kraju i lockdown wprowadzony przez turecki rząd pod koniec zeszłego miesiąca. Na niekorzyść Stambułu działa też fakt, że Wielka Brytania wpisała Turcję na czerwoną listę państw, do których loty zalecane są tylko w koniecznych sytuacjach. Co więcej, po powrocie z Turcji Brytyjczycy musieliby przejść 10-dniową kwarantannę.

Kolejne wymagania transferowe Jose Mourinho. AS Roma obserwuje napastnika TorinoKolejne wymagania transferowe Jose Mourinho. AS Roma obserwuje napastnika Torino

Londyn czy Porto? Dla kogo finał LM?

W związku z tym angielska federacja piłkarska, tamtejszy rząd oraz UEFA spotkają się w poniedziałek, by przedyskutować możliwość przeniesienia finału na Wembley - poinformował "New York Times". Chociaż Anglicy oferowali kilka stadionów na terenie całego kraju, to europejska federacja zainteresowana jest tylko największym, londyńskim obiektem.

Mimo wyraźnych chęci z obu stron nie wiadomo, czy finał odbędzie się w Anglii. UEFA oczekuje od brytyjskiego rządu zniesienia obowiązkowej kwarantanny oraz co najmniej 20 tysięcy kibiców na trybunach. W dwóch ostatnich kolejkach Premier League fani wrócą na stadiony, jednak w ograniczonej do 10 tysięcy liczbie. Wyjątkiem będzie finał Pucharu Anglii, który obejrzeć będzie mogło dwa razy więcej kibiców. 

Jadon Sancho trafi do Premier League? Dwaj giganci zainteresowaniJadon Sancho trafi do Premier League? Dwaj giganci zainteresowani

"NYT" dodaje, że jeśli Anglicy nie porozumieją się z UEFA, opcją rezerwową dla finału pozostaje Portugalia. Finał mógłby odbyć się w Porto. W razie przeniesienia tegorocznego finału przyszłoroczny decydujący mecz również miałby odbyć się w Stambule. Ostateczną decyzję mamy poznać w ciągu dwóch dni.

Więcej o: