Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mocne oświadczenie klubów pozostałych w Superlidze! Odpowiadają na groźby UEFA

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus, które pozostają w SuperLidze, odpowiedziały UEFA na ich groźby, które federacja ogłosiła w piątek wobec wszystkich założycieli projektu. Nazywają je "niemożliwymi do tolerowania i zaakceptowania". Ponownie wzywają do dyskusji o proponowanych przez nie rozwiązaniach.

Ogłoszony 18 kwietnia tego roku projekt SuperLigi szybko się rozpadł i spośród dwunastu klubów-założycieli pozostały w nim tylko trzy drużyny - Juventus, FC Barcelona i Real Madryt, ale start nowych rozgrywek w takich okolicznościach będzie na razie niemożliwy.

Zobacz wideo Krótki sen o Superlidze. "Ten projekt skompromitował dwanaście klubów"

UEFA ogłosiła kary dla założycieli SuperLigi. Dotkliwe sankcje trzech klubów

W piątek, 7 maja UEFA ogłosiła, że ukarze kluby, które stworzyły SuperLigę. Lżejszą karę dostaną te kluby, które szybko wycofały się z projektu - stracą pięć procent z dochodów wypracowanych w przyszłym sezonie europejskich pucharów oraz mają wpłacić łącznie 15 milionów euro na rzecz futbolu amatorskiego oraz młodzieżowego.

Wielkie problemy Stambułu przed finałem Ligi Mistrzów! UEFA musi rozważyć zmianę gospodarzaWielkie problemy Stambułu przed finałem Ligi Mistrzów! UEFA musi rozważyć zmianę gospodarza

Pozostałe trzy kluby, które pozostały w SuperLidze, czekają dotkliwe sankcje - według radia COPE prezes UEFA Aleksander Ceferin po finale Ligi Mistrzów będzie domagał się, aby je wykluczyć z europejskich pucharów na dwa najbliższe sezony.

Gary Lineker ostro skrytykował Real. Gary Lineker ostro skrytykował Real. "Najsłabszy, jaki kiedykolwiek widziałem"

Real, Barcelona i Juventus odpowiadają na groźby UEFA. "Niemożliwe do tolerowania"

W sobotę Real, Barcelona oraz Juventus opublikowały na swoich stronach internetowych wspólne oświadczenie, w których w sześciu punktach odnoszą się do zapowiedzi kar ze strony UEFA. 

  • Kluby-założyciele otrzymują groźby i odczuwają presję osób trzecich, co ma na celu skłonić je do opuszczenia SuperLigi. To według nich niemożliwe do tolerowania zgodnie z prawem i decyzjami Trybunałów, które wskazują UEFA, żeby bezpośrednio lub przez swoje dodatkowe organizacje nie podejmować działań prawnych wobec tej inicjatywy w trakcie, gdy toczą się postępowania sądowe,
  • założyciele podkreślają, że rozgrywki zostałyby wprowadzone tylko w przypadku zgodności z obecnymi strukturami i ekosystemem europejskiej piłki, ale UEFA nie podjęła z nimi dyskusji. W dodatku miały założenie dać kibicom najlepsze możliwe widowisko, a także chronić kluby przed możliwym głębokim kryzysem, płacąc gwarantowane roczne stawki, które są kilka razy większe od tych od UEFA, czy promować wspierany przez UEFA futbol kobiecy,
  • władze klubów są gotowe, żeby dyskutować o tym, co powinno zostać zmienione w idei SuperLigi i jej szczegółach, ale byłyby nieodpowiedzialne, opuszczając taki projekt w momencie, gdy jest futbolowi najbardziej potrzebny.

Hazard po meczu Chelsea - RealHazard przeprosił kibiców Realu. Specjalne oświadczenie. "Wiele przeczytałem o sobie"

"Żałujemy, że nasi partnerzy, przyjaciele i sponsorzy, którzy zgodzili się wspierać projekt SuperLigi znaleźli się w tak trudnej sytuacji, że zdecydowali się podpisać serię porozumień z UEFA i chcemy kontynuować nasze działania pomimo presji i niemożliwych do zaakceptowania gróźb od UEFA" - czytamy w oświadczeniu. "Powtarzamy FIFIE, UEFIE i partnerom, w sposób, w który już kontaktowaliśmy się z nimi kilkukrotnie od utworzenia SuperLigi, że podtrzymujemy naszą determinację do dyskusji, z szacunkiem i bez niedopuszczalnej presji, a także ze zgodnością z prawem, na temat rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju całej piłkarskiej rodziny".