Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

ESPN: UEFA szykuje drakońską karę dla czterech założycieli Superligi

UEFA jest gotowa surowo ukarać cztery europejskie kluby, założycieli Superligi, którzy jeszcze formalnie nie zdecydowali się opuścić tego projektu. Jak donosi ESPN, UEFA chce kar dla Realu Madryt, FC Barcelony, AC Milan i Juventusu Turyn. Grozi im do dwóch lat wykluczenia z europejskich pucharów.

W ciągu ostatnich 10 dni, UEFA rozmawiała z wszystkimi 12 klubami, założycielami Superligi. Celem rozmów jest wyjaśnienie całej sytuacji i doprowadzenie do zobowiązania klubów, że nigdy więcej nie będą próbować stworzyć Superligi.

Zobacz wideo

UEFA do porozumienia doszła już z siedmioma klubami: Arsenalem, Atletico Madryt, Chelsea, Liverpoolem, Manchesterem City, Manchesterem United i Tottenhamem. Blisko porozumienia jest też z Interem

Hazard po meczu Chelsea - RealKibice Real mogą być wściekli na swojego piłkarza. Hazard był w doskonałym humorze po meczu [WIDEO]

Cztery wielkie kluby pozostają nieugięte

Na razie trwa pat w rozmowach z czterema pozostałymi klubami. Juventus, Real, Barcelona i Milan odmówiły formalnego opuszczenia Superligi, a to może oznaczać wieloletnie batalie sądowe między nimi i europejską federacją. Kluby mają własne ekspertyzy prawników i są przekonane, że tej batalii sądowej nie przegrają. A grozi im nawet do dwóch lat wykluczenia z europejskich pucharów.

Mason Mount na 2:0! Chelsea w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO]Mason Mount na 2:0 po kapitalnym odbiorze N'Golo Kante! Chelsea w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO]

UEFA rozwlekłych spraw w sądzie wolałaby uniknąć i liczy, że uda im się przekonać jeszcze co najmniej jeden klub do opuszczenia Superligi. A wtedy, zgodnie z jej statutem, sama się ona rozwiąże (w statucie Superligi jest mowa, że jeśli opuści ją 9 z 12 klubów, wtedy ona automatycznie się rozwiązuje).

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin powiedział, że każdy z 12 klubów będzie ukarany, ale wysokość kar będzie różna. - Jest duża różnica między sześcioma angielskimi klubami, a pozostałą szóstką. Anglicy przyznali się do błędu i zrezygnowali z Superligi w zasadzie od razu. Ja całą dwunastkę dzielę na trzy grupy: sześć klubów angielskich, trzy które zrezygnowały tuż po nich (Atletico, Milan i Inter) i pozostałą trójkę, która twierdzi, że Superliga nadal istnieje (Juventus, Barcelona i Real) - powiedział Ceferin.

Znamy finalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Gdzie i kiedy odbędzie się finał?Znamy finalistów tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Gdzie i kiedy odbędzie się finał?