Marcelo jednak zagra w Londynie? Real ma plan awaryjny

Wszystko wskazuje na to, że we wtorek 4 maja Marcelo będzie musiał spełnić swój obowiązek jako obywatela Hiszpanii i zasiąść w jednej z komisji wyborczych w Madrycie. Real Madryt wciąż jednak walczy o występ Brazylijczyka w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów w Londynie z Chelsea. Jednym z rozwiązań ma być lot prywatnym samolotem do Wielkiej Brytanii już w dniu meczu.

Real Madryt wciąż walczy o to, aby Marcelo został zwolniony z obowiązku obecności w komisji wyborczej w trakcie wyborów samorządowych w Madrycie, ale szanse na to są coraz mniejsze. Już nawet trener Zinedine Zidane przyznaje, że jego obrońca prawdopodobnie nie będzie mógł polecieć z drużyną we wtorek do Londynu, gdzie w środę na Stamford Bridge dojdzie do rewanżowego półfinału Ligi Mistrzów z Chelsea. W pierwszym meczu w Hiszpanii padł remis 1:1, więc kwestia awansu do finału w Stambule pozostaje otwarta. 

Zobacz wideo "Courtois utrzymał Real przy życiu. Bardzo trudne zadanie w rewanżu"

- Jest jak jest, Marcelo spełni swój obowiązek, ale w środę będzie z nami - mówił Zinedine Zidane. Marcelo został wylosowany jako "rezerwowy" w jednej z komisji wyborczych, ale ten status oznacza, że we wtorek o godzinie 8:00 będzie musiał się w niej stawić, aby podpisać protokół i w razie czego zastąpić nieobecnego członka komisji.

Olivier Giroud i Thibaut Courtois w pogawędce o pudle Timo Wernera. Kamery wychwyciły rozmowęGiroud i Courtois o pudle Timo Wernera. Kamera wszystko nagrała [WIDEO]

To też sprawia, że Brazylijczyk nie zostanie uwzględniony przez protokół UEFA związany z pandemią koronawirusa. Przez to jedynym wyjściem Realu na to, aby Marcelo był do dyspozycji Zidane'a, jest przetransportowanie go do Londynu prywatnym samolotem. Wszystko wskazuje, że właśnie taki plan zostanie wprowadzony w życie, o ile nie okaże się, że odwołanie Realu przyniesie skutek i w ostatniej chwili doświadczony obrońca zostanie zwolniony z "obywatelskiego obowiązku".

Mecz rewanżowy półfinału Ligi Mistrzów Chelsea - Real Madryt zostanie rozegrany w środę 5 maja o godzinie 21:00. Relacja na żywo w Sport.pl.

Więcej o: