Trzeci piłkarz w historii Ligi Mistrzów! Nawet Lewandowski tego nie dokonał

Paris Saint-Germain przegrało z Manchesterem City w pierwszym meczu półfinałów Ligi Mistrzów (1:2). Marquinhosowi udało się zapisać na kartach historii.

Choć po pierwszej połowie wydawało się, że Paris Saint-Germain pewnie ogra Manchester City, to po przerwie z gospodarzy zeszło powietrze. Manchester City zdołał odrobić straty i jest już jedną nogą w półfinale Champions League.

Liga Mistrzów. Marquinhos zapisał się w historii rozgrywek

Jedynego gola dla paryżan strzelił Marquinhos. Brazylijczyk, co zaskakujące, okazał się gwarantem goli. 26-letni stoper zdobywał bramki w ćwierćfinałach i półfinałach Ligi Mistrzów w dwóch kolejnych sezonach. Wcześniej dokonali tego tylko Antoine Griezmann (2015/16 i 2016/17) oraz Cristiano Ronaldo, któremu udało się to trzy lata z rzędu (2011/12, 2012/13, 2013/14).

Marquinhos w środę zdobył bramkę, uderzając głową piłkę dośrodkowaną przez Angela Di Marię z rzutu rożnego. W tym sezonie trafił też w pierwszym ćwierćfinale z Bayernem (3:2, 0:1), a w ubiegłorocznych rozgrywkach pokonywał bramkarzy Atalanty Bergamo (2:1) i RB Lipsk (3:0).