Pełny lockdown! Finał Ligi Mistrzów zagrożony? UEFA bacznie się przygląda

Finał Ligi Mistrzów w Stambule miał się odbyć już rok temu, ale ze względu na koronawirusa został przeniesiony na obecną edycję. Pandemia w Turcji jednak nie wyhamowuje. Nad Bosforem wprowadzono całkowity lockdown, w związku z czym organizacja finału stanęła pod znakiem zapytania. Sprawie bacznie przygląda się UEFA.

Prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił pełny lockdown w Turcji do 17 maja. Wprawdzie finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 12 dni później, ale według "Daily Mail" UEFA już teraz uważnie obserwuje sytuację nad Bosforem.

Zobacz wideo Piekielnie trudne zadanie Bayernu w LM! Niewielu to się udało [Naszym Okiem]

Pierwotnie na meczu na stadionie Ataturka w Stambule, mogącym pomieścić 80 tysięcy osób, miało zostać wpuszczonych dziewięć tysięcy kibiców. Teraz stanęło to pod znakiem zapytania, a ostateczna decyzja ma należeć do tureckich władz. Sama organizacja spotkania w Turcji też jeszcze nie jest stuprocentowo pewna.

To nie Chelsea będzie rywalem Realu w półfinale LM. Europa śmieje się z HiszpanówTo nie Chelsea będzie rywalem Realu w półfinale LM. Europa śmieje się z Hiszpanów

Lockdown w Turcji został wprowadzony po tym, jak w ciągu ostatnich 24 godzin w tym kraju zanotowano ponad 37 tysięcy nowych przypadków COVID-19, a z powodu zakażenia koronawirusem zmarło ponad 350 osób. Według Reutersa jest to czwarta najwyższa liczba na świecie, a także najgorsza pod względem liczby przypadków w odniesieniu do liczby mieszkańców w kraju. 

W ubiegłym roku faza pucharowa Ligi Mistrzów od ćwierćfinałów została rozegrana w ramach turnieju, który odbył się w Lizbonie. Zwyciężył Bayern Monachium, który w finale pokonał Paris Saint-Germain 1:0. W obecnym sezonie pary półfinałowe tworzą Real Madryt i Chelsea Londyn oraz PSG i Manchester City

Więcej o: