Pep Guardiola uderza w FIFA i UEFA. "Musimy prosić o przedłużenie roku"

- Musimy prosić UEFA i FIFA o przedłużenie roku. Zamiast 365 dni może uda się dojść do 400 - powiedział trener Manchesteru City - Pep Guardiola - któremu nie podoba się nowa reforma Ligi Mistrzów.

Manchester City był jednym z pierwszych klubów, które wycofały się z projektu Superligi. Nowe rozgrywki, których powstanie ogłoszono w niedzielę w nocy, upadły we wtorek, po niespełna dwóch dobach. Kluby zaczęły wycofywać się z Superligi po protestach świata futbolu: trenerów, zawodników, kibiców i ekspertów.

Zobacz wideo Krótki sen o Superlidze. "Ten projekt skompromitował dwanaście klubów"

Jednym z powodów utworzenia Superligi był sprzeciw 12 największych klubów Europy wobec nowego formatu Ligi Mistrzów i podziału pieniędzy między większą liczbę mniejszych klubów. Największe europejskie rozgrywki zostały powiększone o dwa kluby, co nie spodobało się trenerowi Manchesteru City, Pepowi Guardioli.

Guardiola uderza w UEFA i FIFA

Katalończykowi nie chodzi oczywiście o pieniądze, a konieczność rozegrania większej liczby meczów w sezonie. - Trenerzy proszą o więcej jakości, a świat futbolu domaga się większej liczby meczów. Nie odpowiadamy za to. Musimy prosić UEFA i FIFA o przedłużenie roku. Zamiast 365 dni może uda się dojść do 400 - powiedział Guardiola.

I dodał, odnosząc się do Superligi. - Mamy wiele problemów w społeczeństwie. Moglibyśmy zrobić wiele w kwestii obrony praw człowieka. Ludzie mówią o wielu wartościach, ale najważniejsza jest piłka nożna. Musimy zająć się poprawą życia ludzi na świecie. 

Manchester City ma szansę na trzy trofea w tym sezonie. Zespół Guardioli jest w półfinale Ligi Mistrzów i finale Pucharu Ligi, który rozegra już w niedzielę. Manchester City pewnie zmierza też po mistrzostwo Anglii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.