Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hiszpanka atakuje angielskie kluby za opuszczenie Superligi. "Tchórze"

Okazuje się, że opuszczenie Superligi przez wszystkie angielskie kluby spotyka się z dezaprobatą nie tylko Florentino Pereza. Część hiszpańskich mediów stanęła za koncepcją nowych rozgrywek. Dziennikarka telewizji "Telecinco" Ana Rosa Quintana nazwała nawet Anglików "tchórzami".

Od kilku dni piłkarski świat żyje tematem Superligi. Utworzenie nowych rozgrywek zostało ogłoszone w niedzielę, a już we wtorek okazało się, że projekt prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. 

Zobacz wideo Krótki sen o Superlidze. "Ten projekt skompromitował dwanaście klubów"

Po niedzielnym ogłoszeniu powstania Superligi rozpętała się burza, a sytuacja zmieniała się z godziny na godzinę. Do projektu przystąpiło 12 czołowych europejskich klubów, które postanowiły opuścić Ligę Mistrzów i założyć własne rozgrywki. Większości ekspertów i przede wszystkim kibiców nie spodobał się ten pomysł, więc na założycieli spadła ogromna krytyka. Nawet piłkarze i trenerzy sprzeciwiali się Superlidze. Głośno mówił o tym trener Manchesteru City, Pep Guardiola czy trener Liverpoolu, Juergen Klopp wraz ze wszystkimi piłkarzami swojej drużyny. Pod tym naciskiem ugięło się sześć angielskich zespołów, które wycofały się ostatecznie z projektu we wtorek. 

Soccer Europe Super LeaguePrezydent UEFA: "Wszyscy mnie rozczarowali". I usprawiedliwia tylko jeden klub

"Brytyjskie kluby są tchórzami". Znana prezenterka telewizyjna krytykuje opuszczenie Superligi. 

Decyzja o wycofaniu się angielskich klubów nie spodobała się przede wszystkim Florentino Perezowi, który stał się główną postacią nowego projektu i zupełnie nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Pomimo tego, że większość mediów była przeciwna Superlidze, zdarzają się wyjątki. Jednym z nich jest hiszpańska prezenterka telewizyjna, Ana Rosa Quintana. Gwiazda telewizji "Telecinco" nie zajmuje się sportem, ale postanowiła wyrazić swoje zdanie na ten temat. Hiszpanka uważa, że angielskie kluby opuściły Superligę przez premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona. 

- Nie miałam pewności co do Superligi, ale kiedy sprzeciwili się temu premierzy różnych rządów, byłam za. - powiedziała Ana Rosa, cytowana przez "Mundo Deportivo". - Myślę, że projekt, który przedstawili, był nieco w cieniu i nadal pozostawały do ustalenia bardzo ważne kwestie. Brytyjskie kluby są tchórzami, podpisują umowę, a w następnej minucie Boris Johnson mówi, że mu się to nie podoba i wysiadają z łodzi - dodała. 

Kibice Manchesteru United protestowali przeciwko władzom klubuGrupa kibiców wdarła się do ośrodka Manchesteru United. "51% MUFC"