Chcą wyrzucić dwóch gigantów z LM na rok. UEFA ma zareagować nowymi przepisami

Real Madryt i Juventus, czyli dwa kluby najbardziej przychylne europejskiej Superlidze, mogą zostać ukarane przez UEFA - sugeruje "La Gazzetta dello Sport".

Chociaż europejska Superliga, przynajmniej na razie, nie dojdzie do skutku, to nie wiadomo, czy kluby, które chciały ją stworzyć, nie poniosą konsekwencji. Jak informuje "La Gazzetta dello Sport" część działaczy UEFA jest za tym, aby najsurowiej ukarać Real Madryt i Juventus, które najmocniej opowiadały się za nowym projektem.

Zobacz wideo Krótki sen o Superlidze. "Ten projekt skompromitował dwanaście klubów"

Według informacji włoskiego dziennika na piątkowym posiedzeniu zarządu UEFA padnie propozycja, by mistrzowie Hiszpanii i Włoch zostali na rok wykluczeni z Ligi Mistrzów. Propozycję mają złożyć ci sami ludzie, którzy opowiadali się za tym, by z tegorocznej edycji rozgrywek wykluczyć półfinalistów zamieszanych w Superligę: Real Madryt, Chelsea i Manchester City.

UEFA ukarze kluby przychylne Superlidze?

"La Gazzetta dello Sport" jednocześnie zaznacza, że chociaż prezydent UEFA - Aleksander Ceferin - nie wykluczał możliwości usunięcia trzech klub z tej edycji Ligi Mistrzów, to pomysł wyrzucenia na rok Realu i Juventusu z rozgrywek nie spotka się z uznaniem. Wszystko przez obawy związane z ewentualnymi odszkodowaniami i zwrotami dla telewizji.

Soccer Europe Super LeaguePrezydent UEFA: "Wszyscy mnie rozczarowali". I usprawiedliwia tylko jeden klub

Włoski dziennik dodaje, że UEFA najprawdopodobniej wprowadzi jednak nowe przepisy, które będą miały na celu zapobiec powtórzeniu się sytuacji w przyszłości. Europejska federacja ma nadać sobie narzędzia, które pozwolą jej surowo karać kluby, starające się utworzyć nowe, niezależne rozgrywki. Drakońskie kary mają spowodować, że pomysł europejskiej Superligi już nigdy nie powróci.

Przypomnijmy, że w niedzielę w nocy 12 klubów postanowiło sprzeciwić się reformie Ligi Mistrzów i ustanowić własne rozgrywki nazwane Superligą. Projekt spotkał się z ogromnym sprzeciwem świata futbolu i już niespełna 48 godzin po ogłoszeniu jego powstania pierwsze kluby zaczęły się z niego wycofywać.

Prezydent UEFA wskazuje konkretny klub: Prezydent UEFA wskazuje konkretny klub: "Każdy będzie musiał ponieść konsekwencje"

Najpierw zrobiły do kluby angielskie, a potem Atletico i Inter. Mimo upadku projektu prezydent Realu Madyrt i niedoszły prezes Superligi - Florentino Perez - zapowiedział, że Superliga i tak powstanie w niedalekiej przyszłości.

Więcej o: