Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny klub może dołączyć do Superligi! Sensacyjne informacje "Corriere dello Sport"

SSC Napoli może być kolejnym klubem, który dołączy do Superligi. "Corriere dello Sport" poinformowało, że przedstawiciele finansującego rozgrywki JP Morgan kontaktowali się już z właścicielem klubu - Aurelio De Laurentiisem.

W niedzielę w nocy 12 europejskich klubów oficjalnie potwierdziło utworzenie Superligi. Te zamknięte rozgrywki są odpowiedzią gigantów na reformę Ligi Mistrzów oraz powiększenie europejskich pucharów, co oznacza konieczność dzielenia się pieniędzmi z mniejszymi, słabszymi klubami. 

Zobacz wideo Superliga oficjalnie potwierdzona. Będą wielkie zmiany w futbolu

Docelowo w każdej edycji Superligi grać ma 20 klubów. 15 z nich będzie miało stałe miejsce, a pięć będzie się mogło do niej dostać w każdym sezonie poprzez specjalny system kwalifikacji. Na razie znamy 12 klubów, które Superligę założyły. To Manchester United, Manchester City, Chelsea, Tottenham, Arsenal i Liverpool z Anglii, Real Madryt, Atletico Madryt i FC Barcelona z Hiszpanii oraz AC Milan, Inter i Juventus z Włoch.

Napoli dołączy do Superligi?

Wtorkowe "Corriere dello Sport" poinformowało, że Włosi za chwilę mogą mieć czwarty klub w Superlidze. Według informacji dziennika przedstawiciele JP Morgan, czyli firmy, która ma finansować Superligę, skontaktowali się z Napoli z zapytaniem, czy klub byłby zainteresowany dołączeniem do nowych rozgrywek.

Światowy gigant może dofinansować Ligę Mistrzów! UEFA już działaŚwiatowy gigant może dofinansować Ligę Mistrzów! UEFA już działa

O możliwości dołączenia Napoli do rozgrywek pośrednio wypowiedział się Florentino Perez, czyli prezydent Realu Madryt i prezes Superligi. - To nie będzie zamknięta liga. Nigdy o takiej nie myśleliśmy. Piętnaście zespołów będzie grać na stałe i podpisze kontrakty. Ale pozostałych pięć miejsc pozostaje wolnych, być może dla Sevilli, być może dla Napoli, być może dla Romy - powiedział Perez.

Protest kibiców Liverpoolu i Leeds, a także zawodników Leeds przed meczem Premier LeagueKibice śpiewali "J***ć Superligę!", a Leeds uderzyło w Liverpool! Mecz Premier League stał się protestem

"Corriere dello Sport" sugeruje, że odpowiedź Napoli może być tylko jedna. Właściciel i prezes Napoli - Aurelio De Laurentiis - od dawna przepowiadał powstanie Superligi i opowiadał się za zmianami w europejskim futbolu, który jego zdaniem stawał się coraz bardziej archaiczny. Poglądy De Laurentiisa pokrywają się z ideą Superligi, więc możemy założyć, że jeśli Napoli rzeczywiście otrzyma propozycję udziału w rozgrywkach, to takiej szansy na pewno nie odrzuci.