Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bayern Monachium wróci do Ligi Mistrzów?! Lewandowski będzie miał szansę na tytuł!

Sensacyjną wiadomość podaje niemiecki "Bild". Bayern Monachium może wrócić do Ligi Mistrzów jeszcze w tym sezonie! A zatem, mimo odpadnięcia z rozgrywek, mógłby jednak obronić trofeum.

Jeszcze w tym tygodniu Real Madryt, Manchester City oraz Chelsea, którzy znaleźli się w półfinale tegorocznej edycji Champions League, mogą zostać wykluczeni z rozgrywek. Drużyny przystąpiły do nowopowstałej Superligi. Według dziennikarzy niemieckiego "Bilda" mogą ich zastąpić Bayern Monachium, FC Porto oraz Borussia Dortmund.

Zobacz wideo Powstała Superliga, w tle konflikt interesów. "UEFA ma problem z tym, że kluby chcą zarabiać pieniądze bez niej"

Hasła na stadionie w Liverpoolu w związku ze startem SuperLigi. Źródło: Twitter / SpionKop1906Kibice "uśmiercili" swój klub. "To haniebne i absolutnie obrzydliwe, co zrobili właściciele"

Bayern, Porto, Borussia znów w LM?

Wszystkie te cztery kluby w tym sezonie Ligi Mistrzów odpadły w ćwierćfinale. Bayern Monachium został wyeliminowany w dwumeczu przez PSG, FC Porto odpadło z Chelsea Londyn, a Borussia Dortmund z Manchesterem City.

Innym rozwiązaniem jest przyznanie trofeum za zwycięstwo w rozgrywkach PSG, który również jest w półfinale, a nie zgłosił się do Superligi. Jest jednak mało prawdopodobne ze względu na pieniądze z praw telewizyjnych. Decyzja ma zapaść na wtorkowym spotkaniu władz UEFA.

Nocna rewolucja w piłce nożnej

W nocy z niedzieli na poniedziałek 12 drużyn ogłosiło, że podpisało porozumienie w sprawie stworzenia nowych rozgrywek - Superligi. To Manchester United, Manchester City, Real Madryt, Liverpool, Chelsea, Barcelona, Atletico Madryt, Juventus, Inter, Arsenal, Tottenham i AC Milan. UEFA zapowiedziała, że piłkarze drużyn, które przystąpią do Superligi, dostaną zakaz występów w rozgrywkach UEFA oraz FIFA.