Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klopp nie chce Superligi! Ważny wywiad. "W futbolu coś musi się zmienić" [WIDEO]

To może być jeden z najważniejszych wywiadów, jakiego udzielił Juergen Klopp. Jako jeden z pierwszych członków klubów tworzących SuperLigę w rozmowie z telewizją Sky Sports potwierdził, że nie podoba mu się pomysł stworzenia rozgrywek. - Widziałem, że kibice pojawili się przed Anfield czy w Leeds z transparentami przeciwko klubowi, ale nie chcę, żeby uderzali w drużynę. Nie zrobiliśmy nic złego, ale są sprawy, które są od nas niezależne - mówił szkoleniowiec.

Juergen Klopp już w 2019 roku był przeciwnikiem stworzenia Superligi i głośno o tym mówił. Teraz odniósł się do tamtych słów i twierdzi, że nie zmienił zdania pomimo oficjalnego ogłoszenia powstania rozgrywek i tego, że Liverpool, którego jest trenerem, znalazł się w gronie 12 klubów-założycieli.

Zobacz wideo Powstała Superliga, w tle konflikt interesów. "UEFA ma problem z tym, że kluby chcą zarabiać pieniądze bez niej"

Klopp potwierdził, że nie chce SuperLigi: Ale ja, ani moi zawodnicy nie podjęliśmy tej decyzji

- Nadal jej nie chcę. Usłyszałem o jej ogłoszeniu wczoraj, choć musiałem być skupiony na bardzo ważnym meczu z Leeds United. Nie mamy jeszcze zbyt wiele informacji, choć mogę zrozumieć obawy kibiców. Nie mogę jednak wiele więcej powiedzieć, bo to nie my jesteśmy w to zamieszani. Nie my podejmowaliśmy decyzję - ani ja, ani moi zawodnicy. Musimy poczekać na to, jak to się rozwinie - wskazał Klopp w rozmowie z dziennikarzem telewizji Sky Sports. 

Rio FerdinandIkona Manchesteru United o Superlidze: To hańba i wstyd. Nie mogę w to uwierzyć

Klopp chciałby dalej rywalizować w rozgrywkach UEFA. Podał powody. - Odkąd jestem w profesjonalnej piłce, Liga Mistrzów zawsze tam była. Moim celem było zawsze doprowadzić zespół do gry, a może nawet wygrania Ligi Mistrzów. Lubiłem rywalizację, jaką daje. Podoba mi się sytuacja, w której być może West Ham zagra w tych rozgrywkach. Oczywiście przede wszystkim widzę tam nas, ale lubię sytuacje, w których tego typu zespół ma taką szansę - tłumaczył Niemiec.

W Lidze Mistrzów zostanie tylko PSG?! Pozostali półfinaliści mają zostać wyrzuceni!W Lidze Mistrzów zostanie tylko PSG?! Pozostali półfinaliści mają zostać wyrzuceni!

"Możemy pokazać, że 'nikt nie musi teraz iść sam'. Są sprawy, które trzeba wyjaśnić"

- Sprawa nie jest prosta. Słyszałem wiele rzeczy, ale według mnie Liverpool to więcej niż tylko samo podejmowanie decyzji. Dwa najważniejsze czynniki to drużyna i kibice i musimy mieć pewność, że nic nie znajdzie się pomiędzy nimi. Widziałem, że kibice pojawili się przed Anfield czy w Leeds z transparentami przeciwko klubowi, ale nie chcę, żeby uderzali w drużynę. Nie zrobiliśmy nic złego. Inni kibice używają przeciwko nam naszego hymnu ("You'll Never Walk Alone" - pol. Nigdy nie będziesz szedł sam - przyp.red.). A możemy pokazać, że "nikt nie musi teraz iść sam". Są sprawy, które trzeba wyjaśnić, ale to nie jest w ogóle związane z futbolem. Nie ma też związku z relacją piłkarze-kibice, co jest dla mnie szczególnie ważne. W tych trudnych czasach trzeba pokazywać, że trzymamy się razem. A chłopcy nie mieli wpływu na sprawę SuperLigi - zaznaczył Juergen Klopp.

Hasła na stadionie w Liverpoolu w związku ze startem SuperLigi. Źródło: Twitter / SpionKop1906Kibice "uśmiercili" swój klub. "To haniebne i absolutnie obrzydliwe, co zrobili właściciele"

Klopp dodał, że rozumie zdanie kibiców. - Wiem, dlaczego kibicom to się nie podoba. Ale jestem w innej sytuacji. Wiem, że w futbolu coś musi się zmienić w najbliższym czasie i że to, jak rozkłada się siła i władza jest nieodpowiednie. Każdy proponuje nowe rozgrywki. UEFA pokazała mi szczegóły nowej Ligi Mistrzów, a ja powiedziałem im: przecież tu jest więcej meczów i nie podoba mi się to. Ale i tak to wprowadzili. Jeśli powiesz, że działanie klubów jest oparte na pieniądzach, to jak sądzisz: na czym polega UEFA? Nawet Klubowe Mistrzostwa Świata i to, jak FIFA decyduje, kiedy i gdzie się odbędą. Ale tak jest i będzie. Każdy chce, jak największej konkurencyjności i rozumiem to, ale nie podoba mi się, że miałoby nas nie być w Lidze Mistrzów. Jeśli wypracujemy awans do niej, chciałbym tam zagrać, jak każdy inny klub - wskazał.