W Lidze Mistrzów zostanie tylko PSG?! Pozostali półfinaliści mają zostać wyrzuceni!

"Chelsea, Real Madryt i Manchester City mają zostać wyrzucone z tego sezonu Ligi Mistrzów po tym, jak weszły w skład 12 klubów, które stworzyły Superligę" - tak twierdzi członek komitetu Wykonawczego UEFA i Duńskiej Federacji Piłkarskiej, Jesper Moller. Działacz przekazał także, kiedy można spodziewać się oficjalnej decyzji w tej sprawie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek 12 drużyn-założycieli ogłosiło, że podpisało porozumienie w sprawie stworzenia nowych rozgrywek - Superligi. To Manchester United, Manchester City, Real Madryt, Liverpool, Chelsea, Barcelona, Atletico Madryt, Juventus, Inter, Arsenal, Tottenham i AC Milan. UEFA zapowiedziała, że piłkarze drużyn, które przystąpią do rozgrywek dostaną zakaz występów w rozgrywkach UEFA oraz FIFA, a więc choćby podczas mistrzostw Europy i mistrzostw świata. 

Zobacz wideo Powstała Superliga, w tle konflikt interesów. "UEFA ma problem z tym, że kluby chcą zarabiać pieniądze bez niej"

Działacz UEFA potwierdza: Półfinaliści Ligi Mistrzów mają zostać wyrzuceni z rozgrywek w tym sezonie

Sprawa dotyczy także Ligi Mistrzów. Od poniedziałkowego poranka trwają dyskusje o tym, czy UEFA pozwoli trzem klubom, które znalazły się w półfinałach tego sezonu rozgrywek, dalej brać w nim udział. Pojawił się ważny głos prosto z europejskiej federacji. 

Zbigniew BoniekSzykuje się III wojna światowa - mówi Boniek i ujawnia, jakie armaty chce jeszcze wytoczyć UEFA

Członek komitetu Wykonawczego UEFA i Duńskiej Federacji Piłkarskiej, Jesper Moller twierdzi, że te trzy kluby nie wezmą udziału w dalszej części sezonu LM. "Chelsea, Real Madryt i Manchester City mają zostać wyrzucone z tego sezonu Ligi Mistrzów po tym, jak weszły w skład 12 klubów, które stworzyły SuperLigę" - cytuje działacza dziennikarza agencji Reutera, Christian Radnedge.

Martin BraithwaiteDbanie o kibica? Żarty na bok. Superliga to pełna hipokryzji gra o kasę z klubami, które nie chcą pośredników

Decyzja w sprawie Ligi Mistrzów już w piątek? UEFA jest zdeterminowana

"Muszą odejść i spodziewam się, że decyzja zostanie podjęta w piątek" - mówił później Moller. Kongres UEFA zbierze się jednak we wtorek i już wtedy mogą zapaść decyzje dotyczące ruchów po utworzeniu SuperLigi. - Weźmiemy pod uwagę wszystkie możliwe sankcje, będziemy chcieli je nałożyć i poinformujemy o nich tak szybko, jak się da. Twierdzę, że kluby i piłkarze jak najszybciej powinni zostać wyrzuceni z naszych rozgrywek - stwierdził wcześniej w oświadczeniu UEFA, prezydent federacji Aleksander Ceferin. 

France Soccer Champions LeagueSuperliga kontratakuje wobec gróźb UEFA i FIFA. "Złożyliśmy wniosek do właściwych sądów"

Nie wiadomo jednak, co miałoby się wydarzyć w przypadku możliwego dokończenia rozgrywek. W scenariuszach pojawiających się w plotkach wymienia się choćby wejście do półfinałów drużyn, które przegrywały z Chelsea, Realem i Manchesterem City w ćwierćfinałach, a także nawet przyznanie trofeum jedynemu półfinaliście spoza założycieli SuperLigi - PSG. Żadne nie zostało jednak potwierdzone nawet jako oficjalne rozważane rozwiązanie. 

Więcej o: