Kibice "uśmiercili" swój klub. "To haniebne i absolutnie obrzydliwe, co zrobili właściciele"

Kibice Liverpoolu "uśmiercili" klub. Na ogrodzeniu wokół stadionu Anfield powieszono transparenty sprzeciwiające się startowi w SuperLidze. "Czy aby na pewno kierujecie się dobrem klubu, czy jedynie stanem konta bankowego?" - napisano w oświadczeniu angielskich kibiców.

Grupa kibiców Liverpoolu oficjalnie poinformowała, że usuną wszystkie sztandary, flagi oraz pozostałe elementy z trybuny The Kop na Anfield. Gest ten jest zwiastunem sprzeciwu wobec SuperLigi utworzonej przez 12 klubów - założycieli. Wśród nich, poza Liverpoolem, znalazły się Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Inter, AC Milan, Juventus, Real Madryt, Atletico Madryt oraz FC Barcelona.

Zobacz wideo Przewrót w europejskim futbolu! Koniec piłki nożnej, jaką znamy [SEKCJA PIŁKARSKA #85]

Kibice Liverpoolu przeciwni pomysłowi nowych międzynarodowych rozgrywek! "Sprzedali swoją duszę. Kończymy ze wsparciem"

Dodatkowo na ogrodzeniu wokół stadionu Anfield pojawiły się transparenty z datą powstania klubu oraz rokiem 2021, zwiastującym jego upadek. "Wstydźcie się. R.I.P LFC", "Kibice Liverpoolu przeciwko europejskiej SuperLidze" - czytamy na banerach. 

- Skontaktowaliśmy się dzisiaj z klubem, aby wprost powiedzieć, że zabierzemy wszystkie banery, flagi i sztandary najszybciej, jak to możliwe. Od tej pory wycofujemy nasze wsparcie. Uważamy, że nie możemy dłużej wspierać klubu, który przedkłada chciwość finansową nad integralność gry. To haniebne i absolutnie obrzydliwe, co zrobili właściciele. Nie wiemy, w jaki sposób mogło to zajść tak daleko bez konsultacji z fanami. [Władze klubu] sprzedały swoją duszę. Żaden kibic Liverpoolu nie mógłby się przekonać do tej SuperLigi. Byłoby dobrze usłyszeć, jak trener i piłkarze wspierają kibiców w tej sprawie - powiedział "The Athletic" rzecznik Spion Kop 1906. 

W mediach społecznościowych związki kibicowskie wszystkich sześciu klubów Premier League, które biorą udział w SuperLidze, opublikowały wspólne oświadczenie, krytykujące decyzje właścicieli. "Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspólnie powstrzymać te plany" - czytamy. Stowarzyszenia zapowiedziały nawet zgłoszenie do brytyjskiego rządu oraz odpowiednich władz angielskiej federacji piłkarskiej. 

UEFA pomoże kibicom? Wojna między federacją a SuperLigą trwa

Kontrowersje wokół SuperLigi wciąż trwają. We Włoszech Atalanta, Cagliari i Hellas chcą natychmiastowego usunięcia Juventusu, Interu i Milanu z Serie A - donosi "La Reppublica". O możliwości nałożenia sankcji na kluby i piłkarzy biorących udział w SuperLidze mówił w poniedziałek prezydent UEFA, Aleksander Ceferin>>>.

- Być może jutro na Kongresie zapadnie decyzja, aby do wszystkich lig wpisać konieczność podporządkowania się wytycznym UEFA, o zobligowaniu się do występowania pod jej jurysdykcją, co do tej pory było niepodważalne i nie wymagało takiej formalizacji. To swego rodzaju deklaracja - oznajmił z kolei Zbigniew Boniek, prezes PZPN i członek Komitetu Wykonawczego UEFA

Martin BraithwaiteDbanie o kibica? Żarty na bok. Superliga to pełna hipokryzji gra o kasę z klubami, które nie chcą pośredników

Błyskawicznie na groźby UEFA zareagowali prezesi Superligi>>>. - Wasze formalne oświadczenie zmusza nas do podjęcia kroków ochronnych w celu chronienia nas przed wrogą reakcją, która nie tylko naraziłaby zobowiązania sponsorów do finansowania, ale co bardzo istotne, w dużej mierze byłaby niezgodna z prawem - czytamy na stronie "sportspromedia.com".  

Więcej o: